Žáček (ODS): Babišova personální politika otřásá bezpečnostním a zpravodajským aparátem

30.06.2018 16:46

Komentář k personálním změnám v bezpečnostních sborech

Žáček (ODS): Babišova personální politika otřásá bezpečnostním a zpravodajským aparátem
Foto: Archiv P. Žáčka
Popisek: Pavel Žáček

Během existence první vlády Andreje Babiše bez důvěry došlo k bezprecedentním změnám na vedoucích pozicích bezpečnostních sborů. Nejprve byl k 70. výročí komunistického puče nevybíravým způsobem zbaven funkce plukovník Michal Murín, ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), instituce s dosahem na řadu policejních útvarů mj. vyšetřujících premiérovy kriminální kauzy.

Jako druhý opustil funkci šéf krajského policejního ředitelství v Praze brigádní generál Miloš Trojánek, nadřízený a obránce vyšetřovatele Čapího hnízda. Za mimořádné pozornosti médií premiérova svěřeneckého fondu byl postaven mimo službu brigádní generál Jiří Šašek, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace, důležité součásti bezpečnostního a zpravodajského aparátu České republiky.

Následně vláda bez důvěry rozhodla o vyslání policejního prezidenta generálmajora Tomáše Tuhého jako velvyslance na Slovensko, údajně ‚až po vypršení mandátu‘, spíše však po jeho odvolání při očekávaném přehlasování zástupců sociální demokracie v nové vládě.

Potvrzené ‚soukromé‘ rozhodnutí ředitele Národní centrály proti organizovanému zločinu SKPV plukovníka Michala Mazánka je poslední krokem, za který nese přímou odpovědnost trestně stíhaný předseda vlády Babiš, jenž se těchto vysokých představitelů bezpečnostních složek potřeboval zbavit ještě před ustavením koaliční vlády se sociálními demokraty za podpory KSČM.

Za této personální politiky Andreje Babiše, která otřásala a stále ještě otřásá bezpečnostním a zpravodajským aparátem České republiky, mimo jiné s nepříjemnými dopady u našich zahraničních partnerů, snad již nikoho nepřekvapí zpráva IDNES.cz, že jediným kandidátem do druhého kola výběrového řízení na nového ředitele GIBS je exposlanec ANO Bohuslav Chalupa.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ostrá (SOCDEM): Model hospodářského růstu na základě nízkých mezd se už dávno vyčerpal

14:17 Ostrá (SOCDEM): Model hospodářského růstu na základě nízkých mezd se už dávno vyčerpal

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výši mezd.