Zahradil (ODS): Ať Unie prověří finance pro Gazu

21.09.2014 6:32

Evropská unie by měla prověřit, zda má její humanitární a rozvojová pomoc posílaná do pásma Gazy smysl. Ve Štrasburku to řekl první místopředseda ODS Jan Zahradil. "Pokud by tyto značné finanční prostředky byly zneužívány těmi, kteří potom raketami útočí na stát Izrael, bylo by to skandální," dodal.

Zahradil (ODS): Ať Unie prověří finance pro Gazu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

Celý projev Jana Zahradila:
 
"Izrael čelil a čelí v minulých týdnech zcela nepochybně útokům na svou územní integritu a samotnou podstatu své existence. A to proto, protože v Palestině máme dva proudy. Jeden, který se chce dohodnout a hledat mírové řešení, a druhý, který se dohodnout nechce a jehož jediným cílem je zničit stát Izrael - a to je Hammas.
 
Protože Evropská unie posílá do Gazy poměrně značné finanční prostředky, domnívám se, že je na čase žádat po evropských orgánech, po Radě a po Komisi, jakousi dopadovou studii, jestli vůbec tyto finanční prostředky - humanitární a rozvojová pomoc, kterou tam posíláme - má nějaký kladný dopad na mírový proces, a jestli dokonce tyto finanční prostředky nejsou zneužívány těmi, kteří potom raketami útočí na stát Izrael. Protože pokud by tomu tak bylo, tak by to bylo skandální. Evropská unie může podporovat jenom ty, kteří opravdu chtějí mírové řešení, a ne ty, kteří chtějí pokračovat ve válce."
Jan Zahradil
1. místopředseda ODS

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): Jsem moc rád, že si na mě  našel čas i francouzský prezident Macron

14:04 Babiš (ANO): Jsem moc rád, že si na mě našel čas i francouzský prezident Macron

Komentář na facebookovém profilu k setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.