Zahradil (ODS): Nikdo nic věrohodně ověřit nemůže

13.02.2023 9:09 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zprávám o údajném přeletu ruských raket nad Rumunskem

Zahradil (ODS): Nikdo nic věrohodně ověřit nemůže
Foto: Repro Info.cz
Popisek: Europoslanec ODS Jan Zahradil

Ukrajina prohlásila, že ruské rakety, odpálené z Černého moře, přeletěly nad územím Moldovy a Rumunska (členský stát NATO, které by tudíž mělo reagovat). Rumunsko vzápětí prohlásilo, že žádné ruské rakety jeho vzdušným prostorem neprolétly (takže NATO nijak reagovat nemusí).

Je celkem jedno, co z toho je pravda. Jde o to, že tato zdánlivě drobná causa je důkazem probíhající “infoválky”, cílené manipulace s informacemi, jejich pozdržování či úprav - a že se toho dopouštějí VŠECHNY zúčastněné strany. Představy o nějakém factcheckingu přímo v místě bojů jsou nereálné, data jsou klasifikovaná a nikdo nic věrohodně ověřit nemůže.

Jinak by stálo za to podrobněji zkoumat rumunsko-ukrajinské vztahy, které rozhodně nejsou bezproblémové. Přitom Rumunsko má s Ukrajinou druhé nejdelší hranice ze čtyř zemí EU, které s ní sousedí: 531 km (Polsko 535 km, Maďarsko 130 km, Slovensko 90 km). Navíc Rumunsko přímo sousedí s dalším horkým bramborem regionu - Moldovou, s níž je historicky svázáno a která je Ruskem částečně okupována.

Rumunsko je zkrátka v tomto konfliktu jednou z klíčových zemí. Na rozdíl od Polska nebo Maďarska se o tom ale skoro nepíše.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Válek: Důrazně doporučujeme očkování proti chřipce a covidu

21:03 Ministr Válek: Důrazně doporučujeme očkování proti chřipce a covidu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k očkování.