Zahradník (ODS): Leckde pod trolejemi jezdí dieselové soupravy, protože jsou zřejmě výhodnější

13.09.2018 11:53

Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 13. září 2018 - otázka pro ministra dopravy Ťoka

Zahradník (ODS): Leckde pod trolejemi jezdí dieselové soupravy, protože jsou zřejmě výhodnější
Foto: ods.cz
Popisek: Jan Zahradník z ODS
reklama

Děkuji, pane místopředsedo, za slovo. Také děkuji za možnost, kterou pan předseda Stanjura mi dal tím, že podal tuto interpelaci. Já bych se chtěl na pana ministra Ťoka obrátit s jedním takovým dotazem a také s námětem. On zmiňoval Rakousko. Zmiňoval, že mluvil s rakouským představiteli v dopravě. Ono samozřejmě to tak je, v Rakousku jedete z Vídně do Lince tou rychlou tratí zhruba ani hodinu a pak člověk cestuje kolem tří hodin, nebo tak nějak to bylo, z Lince do Českých Budějovic.

Chci se ho zeptat na to, zdali a v jaké podobě chystá rychlé železniční spojení směrem na jih, tedy z Prahy přes České Budějovice na Linec. Já vím, že tam už teď jezdí ten Jižní expres, ale jezdí pořád po té železnici, po té trati, jejíž směr a trasu tehdy před 180 lety naprojektoval Gerstner. Zdali se tedy zvažuje, že by bylo i na jih plánováno vedení takové vysokorychlostní tratě. Připomínám, že Rakousko je velmi dynamicky se rozvíjející stát, jeho spolková země Horní Rakousko je z těch spolkových zemí jedna z nejlepších a hospodářská spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem by se měla podle mého názoru významně zlepšovat a mohlo by to přinášet veliké výhody pro nás.

Čili, pane ministře, zdali plánujete nějakou vysokorychlostní trať také směrem na jih.

A druhá moje připomínka, ta se týká toho, že se začalo mluvit o elektrifikaci, o elektrifikovaných tratích a interpelace pana poslance Stanjury k tomuto směřovala. Já mám informaci, že mnohde se děje to, a tam, kde to je třeba i pro provozovatele těch tratí ekonomicky výhodné, takže pod elektrifikovanými tratěmi, pod trolejemi, které jsou vysokými náklady postaveny, jezdí tedy diesel - dieselové soupravy, protože je to v daném momentě pro ty provozovatele - kterými jsou kraje, zřejmě v rámci základní dopravní obslužnosti - výhodnější.

Já v tomto ohledu připravím buď interpelaci ústní nebo případně také, pokud bych se do těch 2 minut, nebo kolik na to člověk má, nevešel, písemnou, a položím vám otázky, které se budou týkat právě dopadů této neblahé věci, kdy ta obrovská investice není úplně stoprocentně, tak jak by měla být, využívána. Čili toto bych spíš předesílal, že o tom třeba budu mluvit na některé z našich příštích schůzích, ale ten směr jih je pro mě klíčový, tam bych prosil aspoň o náznak odpovědi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svobodní na připomínce Rašína vyzvali Zaorálka, aby konečně zajistil dodržení zákona

5:31 Svobodní na připomínce Rašína vyzvali Zaorálka, aby konečně zajistil dodržení zákona

Svobodní uspořádali pietní setkání k 97. výročí úmrtí Aloise Rašína, politika a zakladatele Českosl…