„Charita vychází z filozofie, že dětem je nejlépe u svých biologických rodičů. Udrží rodinu tam, kde by bez pomoci hrozila ústavní péče o děti. Není to o tom, že za rodinu vše udělají, ale o tom, že rodiče naučí postarat se o sebe a o své děti,“ ocenil europoslanec Zdechovský velmi dobrou práci pracovníků Charity. Sociálně slabé rodiny jsou náchylné k exekucím materiální nouzi. Díky službě Rodinný sociální asistent se naučí nejen vyřídit si potřebné dokumenty na úřadech, ale naučí se také základním sociálním dovednostem jako je například vaření či zajištění si obživy.
„Rodina musí samozřejmě chtít pomoc. Nechceme za ně převzít jejich zodpovědnost, ale naučit je postarat se o sebe a o své děti. Přesně to vystihuje přísloví – nedám ti rybu, ale naučím tě ryby chytat,“ popisuje Ludvík Mihola ze znojemské Charity a dodává, že se jim podařilo zachovat fungující rodiny.
Přestěhovali se ze Znojma na vesnici a začali chovat králíky

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV