Zdechovský (KDU-ČSL): Proč se angažuji v kauze Evy Michalákové a jejích dětí?

24. 4. 2015 21:23

Vážení, protože čelím opakovaným útokům lidí z Norska a jejich českých podporovatelů, rád bych zde napsal pár slov o tom, proč se angažuji v kauze Evy Michalákové. Její případ bohužel není vůbec výjimečný, jak jsem si původně myslel.

Zdechovský (KDU-ČSL): Proč se angažuji v kauze Evy Michalákové a jejích dětí?
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

Předně bych rád uvedl, že studiu dostupných materiálů z celé kauzy Michaláková jsem se velmi podrobně věnoval několik měsíců před tím, než jsem s celou věcí vůbec přišel na veřejnost. Snažil jsem se zjistit, zda opravdu jde o pochybení, jak tvrdí p. Michaláková, nebo ne. Musím za sebe říci, že sám jsem zprvu nemohl věřit, že je něco takového jako neoprávněné odebrání vůbec možné právě v Norsku. Nicméně po delším a podrobném zkoumání jsem uznal, že existují velmi vážné důvody pro to, aby se dalo pochybovat o praktikách norské sociálky.

Sám odmítám jakékoli posuzování lidí na základě stereotypů a stavím se proti všem předsudkům na základě etnického původu, a to jak pozitivních, tak negativních. Tzn., že pokud tvrdíte, že závist a pomsta nejsou typické norské vlastnosti, může to být pravda, ale rozhodně to nebude platit o všech Norech. Žádné zobecnění nelze vztahovat na všechny obyvatele. Říkáte-li, že existují vlastnosti typické pro určité národnostní skupiny, které jsou dané geneticky, tak se na mě nezlobte, ale takové tvrzení zavání rasismem a myslím si, že takové názory nepatří do svobodné společnosti.

Chci o věcech informovat pravdivě a případy neoprávněného odebírání prostě existují, existujejich celá řada, což lze těžko popřít. Sám neschvaluji, ani nepodporuji jakékoli vyhrožování, a pokud k němu dochází, můžu říci jen to, že s ním nemám nic společného. Proti chybám systému chci bojovat pokojnou cestou. Budu ale neústupný! Pravda nelze vyměnit za norské fondy.

Přeji hezký den a veselou mysl!

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Kandidát na předsedu KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš Zdechovský - profil

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kovářová (STAN): Někdy s sebou daňový subjekt nemá daňového poradce

23:02 Kovářová (STAN): Někdy s sebou daňový subjekt nemá daňového poradce

Projev na 40. schůzi Parlamentu České republiky 21. ledna 2020 k vládnímu návrhu zákona, kterým se …