Zdechovský (KDU-ČSL): Projekt kostela Nejsvětější Trojice v Neratovicích získal stavební povolení

18.06.2021 5:34

Město proslavené chemickým průmyslem a panelákovou zástavbou by se zanedlouho mohlo pyšnit architektonickým skvostem v podobě nového Kostela Nejsvětější Trojice a pastoračního centra Kardinála Josefa Berana. Městský úřad udělil stavební povolení projektu, který by se měl stát důstojnou dominantou šestnáctitisícového města ve Středočeském kraji.

Zdechovský (KDU-ČSL): Projekt kostela Nejsvětější Trojice v Neratovicích získal stavební povolení
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

Pro zahájení stavby je potřeba vstupní částka 15 miliónů korun. Část z těchto peněz získá Římskokatolická farnost Neratovice prodejem nemovitostí, zbytek pokryjí dary. „Všem dárcům tímto děkujeme za štědrou podporu a prosíme, aby nadále neratovickému kostelu zachovali přízeň,“ říká dobrovolnice Veronika Mokrejšová, která se stará o fundraising pro výstavbu kostela.

Komunisté založili Neratovice v roce 1957 jako město bez kostela záměrně. V dnešní době místo pro setkávání lidí a pořádání společensko-kulturních akcí chybí jako sůl. Zázemí kostela bude ale k dispozici pro aktivity všech lidí z okolí. Stavba je ideální pro pořádání koncertů, výstav a svateb, okolní hřiště a zážitková stezka se mohou stát místem rekreace. Kostel tak bude živým místem pro setkávání lidí dobré vůle.

„Je to naprosto skvělá zpráva pro všechny obyvatele Neratovic, kteří budou mít konečně krásné a důstojné multifunkční centrum nejen pro plánování společenských a kulturní aktivit. Samotný kostel bude jedinečnou stavbou, na kterou se budou jezdit dívat lidé z celé republiky. Moc se na to těším,“ komentuje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který stavbu kostela a pastoračního centra dlouhodobě podporuje.

Architektonický unikát
Architekt Zdeněk Fránka navrhl kostel ve tvaru lodě, která má symbolizovat Noemovu archu. Kostel bude zasvěcen Nejsvětější Trojici a už teď mnozí uvádí, že se stane vyhledávanou kulturní a architektonickou památkou.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Abychom se pomalu začali bát chodit na nějaké schůzky

15:42 Fiala (SPD): Abychom se pomalu začali bát chodit na nějaké schůzky

Projev na 115. schůzi Poslanecké sněmovny 30. července, vládní návrh zákona o lobbování.