Zelení: Automat na vodu je symbol směru, kudy se nechceme ubírat

20.11.2023 23:08 | Ze sítí

Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k petici za pitnou vodu na nádražích

Zelení: Automat na vodu je symbol směru, kudy se nechceme ubírat
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Petici za pitnou vodu na nádražích i bez aplikace v mobilu jsme předali řediteli Správy železnic Jiřímu Svobodovi. Podepsalo ji více než 1000 z vás a velmi si toho vážíme! Fungování nového automatu na vodu, který byl na pražském Hlavním nádraží slavnostně otevřen, popsal zpravodajský portál Zdopravy.cz následovně:

Anketa

Líbily se vám letošní oslavy 17. listopadu?

2%
86%
hlasovalo: 12681 lidí

„Kolem automatu na hlavním nádraží podle SŽ prochází 230 tisíc lidi denně. Pro registraci je nutné stáhnout aplikaci Lokni, zadat svůj e-mail, telefonní číslo a vybrat si heslo. Potvrzení přijde přes SMS. Poté si uživatel volí svůj tarif. Na nádraží může čepovat půllitru neperlivé vody denně zdarma, v automatech na VŠ pak dalších 2,5 litru. Další tarify jsou zpoplatněné. Při platbě kartou je půllitr za zmíněných šest korun, litr za 8 Kč, 1,5 litru za deset korun. V automatu se načte QR kód z aplikace, při testování však bylo nutné zvýšit jas telefonu, protože se kód nenačítal.“

Voda pouze s aplikací v mobilu zkrátka vytváří zbytečné překážky pro velké skupiny lidí. Lidi bez chytrého telefonu (což jsou mnohdy starší nebo chudší lidé), ale také pro mladší děti. Možná to někomu přijde jako drobnost. Fakticky je jeden automat drobnost. Je to také ale symbol směru, kudy nechceme, aby se veřejný prostor ubíral. Aby přinášel bariéry tam, kde nejsou potřeba. A to je důležitá hodnota. Proto jsme se ozvali.

reklama

autor: PV

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lang (ANO): Jaká je příjmová horní hranice únosnosti ČR z hlediska příjmu dalších osob?

13:09 Lang (ANO): Jaká je příjmová horní hranice únosnosti ČR z hlediska příjmu dalších osob?

Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2023 k opatřením, souvisejícím s ozbrojeným kon…