Zelení: Jak na sucho? Pět kroků pro zdravou krajinu

2. 7. 2019 8:36

Jak se bránit proti suchu? Podívejte se rozhovor na s Ivanem Bartošem, členem Zelených v Moravskoslezském kraji, který jednoduše popisuje, jak se dá proti suchu bojovat a 5 zelených kroků pro zdravou krajinu.

Zelení: Jak na sucho? Pět kroků pro zdravou krajinu
Foto: Zelení
Popisek: Zelení
reklama

Zelení mají mnoho zkušeností s vysycháním půdy. Dlouhodobě na tento problém poukazují a ví, že na boj se suchem se musí doslova „od lesa“. V krajině je třeba obnovit její přirozené „zvlhčovače“ jako mokřady, tůně, lužní lesy, nivní louky nebo malé vodní nádrže. Příroda pak udělá práci za nás.

Česko trápí sucho a vláda místo reálných opatření pro zadržování vody v krajině stále zvažuje stavbu ekonomicky i ekologicky nesmyslného kanálu Dunaj-Odra-Labe či jeho částí. Kanál by přitom stál minimálně 610 miliard korun. Existují však levnější a přitom prokazatelně přínosnější opatření bojující proti suchu. Například revitalizace mokřadů, budování suchých poldrů a niv, změna druhové skladby českých lesů, větší ochrana zemědělské půdy.

Není náhodou, že historického úspěchu dosáhly v nedávných evropských volbách strany Zelených. V europarlamentu obsadí 69 křesel, a mohou se tak stát rozhodující silou s klíčovým vlivem na další směřování Evropské unie a její politiky vzhledem ke klimatickým změnám. Zelení představili 5 ověřených kroků pro zelenou krajinu. Jedním z nich je způsob, jak udržet vodu v krajině. Více zde na naší stránce zaměřené na problematiku sucha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aulická Jírovcová (KSČM): Zmatek, který představila vláda v posledních dnech, je katastrofální

0:15 Aulická Jírovcová (KSČM): Zmatek, který představila vláda v posledních dnech, je katastrofální

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 2. března 2021 k návrhu zákona o zvýšení náhrady příjmu při…