Zelení: Laguny Ostramo - Zveřejnili jsme kompletní smlouvy a ceny

29. 2. 2016 22:46

Část z ostravských kalů skončila na skládce nedaleko polských Katowic. Polsko se kvůli tomu dokonce obrátilo na Evropskou komisi, která situaci nyní řeší. Likvidace odpadů po chemičce Ostramo přitom měla být hotova už před několika lety.

Zelení: Laguny Ostramo - Zveřejnili jsme kompletní smlouvy a ceny
Foto: zeleni.cz
Popisek: Logo Strany zelených

Kromě Katowic je skládkou nebezpečných odpadů ohrožen i Vratimov. I tam skončila část kalů z ostravských lagun na nepovolené skládce dokonce v zátopové oblasti. Díky Straně zelených už bude celou situaci řešit také Policie České republiky.

„Podal jsem před dvěma týdny trestní oznámení. Policie musí prokázat, komu kaly patří a kdo je za jejich likvidaci odpovědný,“ prohlásil ve čtvrtek předseda ostravské Strany zelených Jiří Klega.

Před rokem, v únoru 2015, podepsal Státní podnik Diamo smlouvu se společností Geosan group, AVE CZ odpadové hospodářství, A.S.A a dalšími firmami smlouvu o realizaci nápravných opatření, která měla vést k odstranění staré ekologické zátěže skládky odpadů státního podniku Diamo, tj. lagun Ostramo v Ostravě – Mariánských horách (konkrétně laguny R1, R2 a R3).

Celková cena za sanace byla vyčíslena na 871.556.000 Kč bez DPH. Cena za vytěžení a odstranění nadbilančních kalů za areálu lagun vč. dopravy a případného dočasného uložení na mezideponii činí kolem 4000 Kč bez DPH za každou tunu.

Zelení přinášejí kompletní smlouvy mezi Státním podnikem Diamo, odštěpným závodem Odra z Ostravy-Vítkovic a firmami, které mají zajistit ekologickou likvidaci kalů z roku 2015.

Přečtěte si více informací o Lagunách Ostramo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krejčík (ČSSD): Haló? Volám Lidový dům! Je tam prosím někdo?

11:31 Krejčík (ČSSD): Haló? Volám Lidový dům! Je tam prosím někdo?

Tak nám od voleb uběhlo již více než sedm týdnů. Poslanecká sněmovna je ustavena a již pracuje, máme…