Ministerstvo životního prostředí Geusse ve funkci ředitele České inspekce životního prostředí ponechává, i když už není ve služebním poměru, a to na základě pracovního práva.
“Takové obcházení služebního zákona je nepřípustné. Připomínám, že ministr Brabec byl před nástupem do vlády ředitelem Lovochemie, podniku, který je součástí koncernu Agrofert a který byl inspekcí pokutován. Vzniká podezření, že Erik Geuss má zůstat v čele ČIŽP právě proto, aby inspekce v Babišových firmách neprobíhaly, ” uvedl předseda Strany zelených Matěj Stropnický.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV