Zelení: Překvapení? Nejlepší ekologický program pro eurovolby mají Zelení

22.05.2019 10:20

Nejvíce ekologický program pro volby do europarlamentu mají Spojenci pro Evropu, na němž kandidují Zelení (volební lístek číslo 26). Následky změny klimatu začínáme pociťovat na vlastní kůži a času jednat ubývá.

Zelení: Překvapení? Nejlepší ekologický program pro eurovolby mají Zelení
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Evropské volby se kvapem blíží a média jsou jako obvykle zaplavena různými průzkumy a analýzami. Na jednu obzvláště zajímavou bychom vás chtěli upozornit i my. Experti Hnutí DUHA a Zeleného kruhu zkoumali programy jednotlivých kandidátek z hlediska toho, jaký důraz kladou na lepší péči o krajinu a zdraví lidí. Nejvíce ekologickým programem následně vyhlásili ten náš koaliční, Spojenců pro Evropu, na němž kandidují Zelení (mezi volebními lístky nás najdete pod číslem 26). O tom, jak důležité je změnit způsob péče o krajinu a půdu, mluvil náš předseda a pětka společné kandidátky Petr Štěpánek i v pořadu Duel na TV Seznam. Zdůraznil také, že je třeba od základů překopat dosavadní společnou zemědělskou politiku, která podporuje velké agropodniky typu Agrofert.

50 % prostředků by podle něj mělo jít do ochrany životního prostředí a dalších 50 % pak k rodinným farmám a do biozemědělství bez chemie, bez pesticidů a bez postřiků.

Následky změny klimatu začínáme pociťovat na vlastní kůži a času jednat ubývá. V našem boji za prosazení tolik důležitých změn i nadále pokračujeme, o tom vás můžeme ujistit. Na řešení spousty problémů – zejména těch souvisejících s postupující změnou klimatu, však potřebujeme silnou Evropu. A právě proto si vás dovolujeme teď, před volbami do Evropského parlamentu, oslovit se žádostí o podporu.

Vzhledem k závažnosti situace a snaze netříštit proevropské síly jsme se pro tyto volby rozhodli kandidovat společně se STAN, TOP 09, LES a dalšími regionálními partnery. Každá koalice je do určité míry hledáním kompromisu, výhody ale jasně převážily. A co víc – toto spojení nám dává reálnou šanci zasednout v Evropském parlamentu a pokračovat v naší práci. Nemusíte se totiž tentokrát bát, že by váš hlas pro Zelené propadl: podle průzkumu České televize má tato kandidátka potenciál 18,5 procenta!

Na kandidátní listině číslo 26 najdete celkem 5 Zelených: předsedu Petra Štěpánka, místopředsedkyni Karolínu Žákovskou, Matouše Vencálka, Hanu Vackovou a Petra Kutílka. Jejich medailonky a koaliční program si pak můžete přečíst na webu. A jen pro připomenutí: volby se konají v pátek 24. května a v sobotu 25. května a vybíráte v nich jednu kandidátní listinu, na níž můžete podpořit dva své favority preferenčními hlasy.

Petr Štěpánek předseda Zelených a č. 5 na kandidátce Spojenců pro Evropu
Karolína Žákovská 3. místopředsedkyně Zelených a č. 14 na kandidátce

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chalupa: Jen pro informaci o naší schopnosti čelit krizím - a nikomu to nenutím

14:15 Chalupa: Jen pro informaci o naší schopnosti čelit krizím - a nikomu to nenutím

V této situaci, za tohoto stavu se tu účelově vyrábí zcela zbytná Národní agentura pro sport, aby se…