Zelení: Proč je zelená nejlepší volbou pro mě i pro Zemi?

24.04.2021 18:41

My a Země jsme jedno. Cokoliv děláme Zemi, děláme sami sobě. Žijeme v komplexním světě, kde všechno souvisí se vším. Vše je propojeno.

Zelení: Proč je zelená nejlepší volbou pro mě i pro Zemi?
Foto: Zelení
Popisek: Zelení

Bohužel si to hodně lidí stále neuvědomuje a naše civilizace se chová tak, jako kdyby mohla žít na mrtvé planetě. Ochráncům životního prostředí je mnohdy vytýkáno, že upřednostňují přírodu před lidmi. Lidé bez přírody ale nemohou existovat.

Anketa

Je Vladimir Putin nebezpečím pro Českou republiku?

5%
94%
hlasovalo: 36179 lidí

Jestli chceme jako lidstvo přežít klimatickou krizi a celkově neudržitelné směřování civilizace, potřebujeme, aby přežila příroda. Zničená Země, na které vymřou lidé, se za pár tisíc let oklepe a znovu bude hýřit životem. Lidé ne. Ekologie je tak mnohem více o zachování života lidí, než by se mohlo na první pohled zdát.

Žijeme v přelomové době. Jako lidstvo víme, co děláme špatně. Dokonce víme, jak to dělat lépe. Stále více lidí si uvědomuje, že jsou neoddělitelnou součástí Země a pracují na zodpovědnějším směřování naší civilizace, aby zajistili kvalitní život pro sebe a své děti a děti jejich dětí.

Milujeme život stejně jako vy, proto jako jediná politická strana máme kvalitu života na prvním místě. Už více než 30 let pracujeme na tom, aby byl svět k žití. Dnes, zítra i za mnoho let. Protože život je nejvíc.

Jiní mají na prvním místě svobodu, ekonomiku, sociální jistoty… To vše je důležité i pro nás, ale jsou to jen nástroje, jak udělat život lepší. Nebojíme se proto řešit opravdové příčiny problémů, abychom zajistili kvalitnější, zdravější a šťastnější životy lidí.

Věříme, že takový život je možný. S touto vírou prosazujeme pouze taková řešení, která vidí dál, než na špičku nosu. Vše, co pro lidi i pro přírodu děláme, děláme za lepší život.

Co konkrétně Zelení prosazují pro lepší život na Zemi?

Zodpovědnou energetickou transformaci s koncem spalování uhlí nejpozději do roku 2030. Využijeme v maximální možné míře obnovitelných zdrojů energie a podpoříme komunitní energetiku.

Šetrné hospodaření v krajině. Bez zdravé krajiny nemůže být zdravého života, proto maximálně podporujeme ekologické zemědělství a postupy šetrné k půdě a spodním vodám. Podporujeme zodpovědné acertifikované lesní hospodaření.

Ochranu vody a opatření proti suchu. Bez vody není života, proto uděláme maximum pro její dostatek v naší krajině. Cestou není stavba megalomanských nádrží a lití betonu do krajiny, ale zpřírodňování vodních toků, vytváření mokřadů a lužních lesů, či odstranění meliorací. Kvalita vody by měla být nepřetržitě kontrolována ve všech našich řekách, aby nedocházelo k haváriím jako na Bečvě.

Čistý vzduch pro všechny. Potřebujeme více dbát na dodržování limitů pro čisté ovzduší a motivat k jejich zpřísnění doprovázeného širším monitoringem kvality ovzduší po celé ČR.

Více divočiny = více života. Vytvořme více bezzásahových zón v našich národních parcích, aby příroda mohla volně dýchat.

A mnoho dalších. Odpovědnost k životu se prolíná celou zelenou politikou. Přesvědčte se o tom v našem dlouhodobém programu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Majerová Zahradníková (TSS): Jak Česká televize pokřivuje předvolební soutěž

10:07 Majerová Zahradníková (TSS): Jak Česká televize pokřivuje předvolební soutěž

Komentář na facebookovém profilu k diskriminaci koalice Českou televizí