Zikmund (ANO): Podpis koaliční smlouvy trval kvůli důslednosti

8. 11. 2014 17:41

Ing. Josef Zikmund za hnutí ANO Ústí nad Labem a Martin Hausenblas MBA za PRO! Ústí ve čtvrtek 6. listopadu v hotelu Vladimír slavnostně podepsali Koaliční smlouvu.

Zikmund (ANO): Podpis koaliční smlouvy trval kvůli důslednosti
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

Ing. Josef Zikmund (ANO Ústí n/L) k tomu uvedl: „Pokud se zdálo, že koaliční smlouva dvou subjektů, které budou následující čtyři roky řídit město Ústí nad Labem, vzniká poněkud déle, příčina byla jediná: důkladnost, s jakou vznikala. Deset kapitol (otevřenost a transparentnost, hospodárnost, zaměstnanost, bezpečnost, životní prostředí a kvalita života, kultura, sport, doprava, ale také školství či sociální oblast), obsahuje přes padesát programových priorit, na něž je koalice rozhodnuta se soustředit. Občané se s nimi budou moci co nejdříve seznámit, protože koaliční smlouva bude zveřejněna.“

Všechny oblasti budou dále rozpracovány do detailnějších bodů a zveřejněny do konce tohoto roku v Programovém prohlášení rady statutárního města Ústí nad Labem. Zajímavým detailem Koaliční smlouvy, který jde nad rámec zákona, je příslib koaličních zastupitelů z hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí, že do tří měsíců po jmenování předloží čisté lustrační osvědčení.

Přílohou koaliční smlouvy je rovněž Etický kodex zastupitelů hnutí ANO Ústí n/L a PRO! Ústí. Jeho samozřejmou součástí je odevzdávání čestných prohlášení o činnostech, majetku, příjmech a darech podle zákona č. 159/2006 o střetu zájmů (ve znění pozdějších předpisů).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ANO

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): ČR neplní emisní limity EU. Vláda musí začít jednat

10:47 Pospíšil (TOP 09): ČR neplní emisní limity EU. Vláda musí začít jednat

Česká republika neplní emisní limity EU. Podle předsedy TOP 09 a europoslance Jiřího Pospíšila (EPP)…