Zwyrtek (Nezávislí): Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina

24.03.2016 11:21

Když posloucháte dnešní sněmovnu, a asi je nás hodně, musíme dojít k jasnému poznání, a paradoxně to poznání přinesl Andrej Babiš. To poznání zní - položit mandát by měli skoro všichni.

Zwyrtek (Nezávislí): Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina
Foto: František Zwyrtek
Popisek: František Zwyrtek
reklama

Ten kradl tehdy, proto já mohu krást teď. Ten dělal kšefty s podsvětím, ten dělal obchody s kmotry, ten měl kauzy padáky, ten zase solární barony. Musíme se podívat na jakousi dotaci v Hradci Králové. Vy jste byl tehdy proti anonymním akciím, dnes máte jiný názor. Vy jste měl dotaci na pole, vy máte kolem sebe mrtvé...

Ministr Babiš, který dnes konečně vyslovil, že nic lidského mu není cizí, a že dělá to, co kde kdo, a rozepisuje firmy na rodinné příslušníky, a že prostě lidem lhal, rozkryl českou politickou scénu jako nikdo. Budiž mu za to díky. Muselo to dát hodně práce, to takto sesumírovat ve dvou hodinách. Ale stálo to za to. Tento jeho projev vstoupí do historie.

A nejen to -. zmapoval českou mediální scénu, protikorupční fondy, podnikatele, moderátory... Málokdo umí proti sobě postavit snad úplně všechny, a smekám před touto nebývalou odvahou. Vytvořit si nepřátele všude, to ustojí málokdo. 

Dnes už ale díky němu víme, že položit mandát by měl nejen on, protože ty jeho veletoče prostě jiné řešení ani nenabízí, ale obdobně by měli položit mandáty skoro všichni tam ve sněmovně a vládě. Zprofanovaná jména, zprofanované strany, někteří mají skandální současnost, jiní skandální minulost, někdo zvládne obojí.

Nicméně prostě nemají co dělat ve sněmovně. Takže dnes lze přiznat panu Babišovi k dobru, že nám řekl "padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina."

V kontextu s odhalením majitelů anonymních akcií to má ještě takový úsměvný dvojsmysl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

22:41 Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

V úterý 31.3. spustili plzeňští Piráti výrobu ochranných šítů na 3D tiskárně a připojili se tak k in…