Strejček ještě jako předseda na regionálním sněmu ODS v kraji Vysočina získal nominaci na místopředsedu celé strany, obdržel však stejných 39 hlasů, jako Miroslava Němcová v nominaci na 1. místopředsedkyni. Protože europoslanec nepovažuje za reálné, aby na kongresu uspěli dva kandidáti z téhož kraje, a naopak by je to mohlo oslabit oba, rozhodl se nakonec na místopředsedu nekandidovat.
„Vzhledem k tomu, že paní Miroslava Němcová již v té době měla od delegátů silný mandát ucházet se o pozici 1. místopředsedkyně ODS, rozhodnul jsem se svoji kandidaturu stáhnout. Považuji to za správné rozhodnutí, které zvyšuje šance paní Němcové být zvolena do vedení ODS. Ukončil jsem tak svůj pokus vedoucí k získání nominace místopředsedy ODS i v ostatních regionech. Vylučuji to. Moje kandidatura by tam nemohla být brána vážně, pokud jsem nezískal silnou podporu v ‚domácím‘ regionu, kde by moje dlouhodobé postoje i výsledky práce měli znát nejlépe a tedy je měli umět i objektivně posoudit,“ píše Strejček.
Zásadní neúspěch ODS ve volbách, ODS musí reagovat
ODS dle jeho slov v krajských a senátních volbách 2012 zásadně neuspěla. „Nejen na počty získaných mandátů, ale především v dramatickém snížení celkového počtu odevzdaných hlasů pro naše krajské a senátní kandidáty v celé České republice, s výjimkou v Plzeňském kraji. Na tento fakt by podle mého názoru měla vyspělá politická strana reagovat viditelnou změnou formálního i obsahového výkonu své politiky,“ míní europoslanec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka, Lukáš Petřík