Hašek vyrazil na Zemi živitelku. Vyzval tam k podpoře zemědělců

29.08.2013 16:42

Hejtman jižních Čech Michal Hašek (ČSSD) vyzval u příležitosti otevření výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích vládu jakož i ještě nezvolenou politickou reprezentaci, aby učinila aktivní kroky k ochraně a podpoře domácích zemědělských producentů.

Hašek vyrazil na Zemi živitelku. Vyzval tam k podpoře zemědělců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje
reklama

President Miloš Zeman se dnes spolu s hejtman Jihomoravského kraje Michalem Haškem a dalšími představiteli veřejného života zúčastnil slavnostního zahájení 40. ročníku mezinárodní zemědělské výstavy Země živitelka, probíhající v Českých Budějovicích. Letošního ročníku se prvně účastní i Jihočeský kraj s exposicí propagující místní domácí potravinářskou produkci.

„Domácí výrobci potravin a zpracovatelé v současnosti čelí nejen tlaku obchodních řetězců na co nejnižší cenu výrobku, ale především silné, zejména cenové, konkurenci dovážených levných zahraničních potravinářských výrobků. A zde je třeba aktivních kroků vlády. Jedním z cílů politické reprezentace, která vzejde z předčasných voleb, musí být konkrétní jednání s nevládními organizacemi v oblasti zemědělství o možných formách systémové pomoci našim zemědělcům,“ uvedl na výstavě Země živitelka hejtman Michal Hašek.

Desítiletí zavedená mezinárodní výstava Země živitelka tradičně zahrnuje širokou škálu prezentací od zemědělské a potravinářské výroby, zemědělské techniky, lesního a vodního hospodářství až po služby a oblast obnovy venkova. Samostatná část výstavy Ekostyl je zaměřená především na tvorbu a ochranu životního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman

16:27 Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman

Poslanci odhlasovali, že se budou na začátku úterní sněmovní schůze zabývat okolnostmi zvažované ces…