Když selhává demokracie, pak se občas vrací i diktatura, varuje Koskuba

06.04.2013 7:30 | Zprávy

TÝDEN S KOSKUBOU Jako každý týden i tentokrát přinášejí ParlamentníListy.cz komentář událostí uplynulých dnů. Zcela vyjímečně však nepůjde o utkání dvou mužů opačného politického spektra, protože jeden z nich, senátor Jaroslav Kubera (ODS), je momentálně v zahraničí. Svůj pohled na vztyčení vlajky EU na Pražském hradě i očekávání toho, co přinese nedělní demonstrace, odtajní tentokrát pouze poslanec ČSSD Jiří Koskuba.

Když selhává demokracie, pak se občas vrací i diktatura, varuje Koskuba
Foto: Hans Štembera
Popisek: MUDr. Jiří Koskuba, primář Interního oddělení Nemocnice Na Bulovce

Předseda Evropské komise José Manuel Barroso tento týden v úterý navštívil Prahu a společně s prezidentem republiky Milošem Zemanem vyvěsil na Pražském hradě vlajku EU. Vyvolalo to řadu emocí.  

„Přestože jsem ve sněmovně za stranu oranžové růže, mně osobně vlajka EU na Hradě vůbec nechyběla. Hradčany jsou symbolem české státnosti a nějaké dozdobování je z mého pohledu zbytečné. Na druhé straně si přiznejme, že tam i v minulosti občas vlály vlajky zcela jiné, než jen české či československé.  Stále jsou mezi námi pamětníci, kteří tam ještě mohli na vlastní oči vidět vlajku s hákovým křížem. Jenže ta po jistou dobu vlála i nad drtivou většinou Evropy. Zda a jaký prapor tam byl po staletí vlády Habsburků, to se přiznávám, ani nevím,“ reagoval nejprve na toto téma komentáře pro ParlamentníListy.cz poslanec Jiří Koskuba.

Další komentáře uplynulých týdnů Koskuby a Kubery čtěte ZDE

Dodal, že chápe to, že při aktu vyvěšení museli euromilci prožívat chvíle radosti a euroskeptici zase vzteku. „Také soudím, že s ohledem na funkci i názory, tam klidně s panem prezidentem a „generálním tajemníkem“ EU mohl poklimbávat i pan ministr zahraničí. Ale nejsem znalcem protokolu. Ostatně v konečném výsledku to bylo stejně fuk. Zvládli to i bez něj a mnohých dalších papalášů. Upřímně řečeno, ono ani tak moc nešlo o ten modrý prapor. Byť už ani ta naše hvězdička navíc tam není. Podstatné je, že jsme do EU chtěli, drtivou většinou v referendu si to odhlasovali a že v ní jsme. Má to jistě své výhody - hlavně pro mladé. Ale taky spoustu nevýhod. Přiznávám, že nějak stále více vidím a vnímám spíše to druhé,“ přiznal Koskuba.

Vstup ČR do EU je podobné, jako když se oženíte s pěknou semetrikou

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

Sociální demokraté představili svůj podrobný volební program, který by rádi po podzimních volbách do…