Paroubek varuje před Rychetským. Prý může na příkaz shodit přímou volbu

23.11.2012 21:11 | Zprávy

Šéf NS-LEV21 a expremiér Jiří Paroubek umí překvapit. Naznačil totiž, že přímou volbu prezidenta má zcela v rukách Ústavní soud a hlavně jeho předseda Pavel Rychetský. On bude mít pak hlavní slovo i v tom, zda volba jako taková nespadne úplně pod stůl. Proč? Rychetský je totiž prý nástrojem určité mocenské skupiny v zemi a pokud ten, co vyhraje, této skupince nevyhoví, ukončí to.

Paroubek varuje před Rychetským. Prý může na příkaz shodit přímou volbu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Když má poslanec a šéf Národních socialistů Jiří Paroubek v Poslanecké sněmovně slovo, téměř vždy kritizuje kabinet Petra Nečase za kroky, které činí v hospodářské politice státu. Paroubek je totiž přesvědčen o tom, že pravicová vláda svými kroky přispěje k tomu, že se v příštím roce ekonomické výsledky státu ještě více zhorší. Což je s podivem, neboť okolní státy EU naopak nabírají v ekonomickém tempu dech. Důvod?

„Jsou to vládou stachanovsky prováděné reformy,“ vysvětlil Paroubek ParlamentnímListům.cz v rozhovoru. Podle něj navíc kabinet Nečase otevřel cestu různým lobbisticko – zájmovým skupinám. Zelenou tak mají třeba u převodu majetku státních lesů, ale i u majetku v pozemkové držbě, či u veřejných korporací.

„Vláda přivedla svou hospodářskou politikou zemi k hospodářskému poklesu a to jako jedinou zemi ve středoevropském regionu,“ utřel vládu za její výsledky. Pověstnou poslední kapkou pro něj ale bylo, když prezident Václav Klaus nepodepsal a ani nevetoval zákon k tzv. církevním restitucím.

Klaus je chytrá horákyně

„Postup Klause tady byl jakýmsi postupem chytré horákyně, kdy si na jednu stranu nechce do budoucna od sebe odpudit občany, protože 80 až 90 procent z nich má k tomuto zákonu doslova odpor, což chápu, ale na straně druhé si myslím, že je i on s lidmi, kteří jsou do těch ohromných zisků, které z církevních restitucí poplynou, zapojen,“ zmínil k chování hlavy státu nebojácný Paroubek.

Politik se samozřejmě opřel i do své bývalé ČSSD. Tato nejsilnější opoziční strana totiž zvláště v Poslanecké sněmovně ještě nedávno dávala halasně najevo, že udělá vše pro to, aby sporné normy jako je daňový balíček, druhý pilíř důchodové reformy či zmiňované církevní restituce, dolní komorou vůbec neprošly. Nakonec ale bylo vše jinak - zákony byly totiž přijaty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Opravdu jste prohlásila, cituji: ,,Co by si na nás Rusko vzalo?" Co třeba území nebo náš průmysl, byť už není tak slavný jako dřív, ale proč. Protože ho komunisti svou politikou zničili. A co si podle vás chce vzít na Ukrajině, na kterou zaútočilo? Nerostné suroviny má teď už USA, a že by jinak byla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

Sociální demokraté představili svůj podrobný volební program, který by rádi po podzimních volbách do…