Otloukán od politiků i novinářů je předseda Věcí veřejných Radek John od té doby, co vešlo ve známost, že chce stát na obou stranách pomyslné barikády mezi kontrolovanými a kontrolujícími. Sice by se neměl stát vedoucím publicistického týmu ve vydavatelství Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, ale měl by mít svůj pořad na TV Barrandov. „Hodlám publikovat fakta o rozkrádání v této zemi a informace z české politiky, které má česká veřejnost právo znát,“ nechal se už Radek John slyšet.
Ze záplavy kritiky na jeho rozhodnutí se vymykají jen výroky členů Věcí veřejných, podle nichž díky jeho novinářské práci alespoň vyplavou na povrch špinavosti z české politiky. „Tenhle názor neuznávám, protože to bychom se snažili zlo vymýtit zlem. Nelze obhajovat tvrzení, že je možné pro vylepšení společnosti dělat libovolně cokoli. Společnost může být vylepšena jen poctivými metodami. K nim investigativní novinařina patří, ale klamání ne. Člověk, který se převlékne do hábitu politika, by měl stejně jako novinář poctivě dělat svou práci. Ale zaměňovat jedno za druhé není radno,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz publicista Jefim Fištejn.
Kdo dával náhubek ministru Johnovi?
Podle mediálního odborníka a prezidenta Asociace českých reklamních agentur Pavla Brabce nastolilo Johnovo rozhodnutí otázku, kde až jsou hranice. „Nejsou právní, ale etické. Nazíráno strategicky, tak to je samozřejmě zajímavý tah od pana Soukupa, protože pan John zcela jistě má informace, které mohou veřejnost zajímat. Na druhou stranu je i on sám mediálně známou osobností, byť jeho politické působení bylo přinejmenším podivuhodné a kontroverzní. Není to trestné, čímž neříkám, že to je správné,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Pavel Brabec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník