Příběh z roku 2003 je známý. Dvacet sedm sociálních demokratů, mezi nimi i Sobotka, tehdy nehlasovalo pro Miloše Zemana v nepřímé prezidentské volbě. Několik měsíců poté se současný prezident pochlubil novinářům, že má „seznam zrádců“, tedy všech, kteří jej nepodpořili. Od té doby proti těmto lidem postupoval neobyčejně útočně.
V roce 2011 Sobotka přiložil pod kotel vzájemné nevraživosti, když na své poměry neobyčejně ostře odmítl, aby byl Zeman prezidentským kandidátem ČSSD v přímé volbě. Řekl tehdy, že Zemanova kandidatura by vrátila ČSSD do marasmu, ve kterém byla kolem prezidentské volby v roce 2003, a něco takového prý nikdy nepřipustí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČSSD , LN , Sobotka , Zeman , důvěra Rusnokovi
autor: jav
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky
4:45 Křik, fňukání, Dienstbier. „Skutečný důvod házení vidlí do Stačilo! je…“
Sociální demokracie se po oznámení snahy domluvit se na volební spolupráci s hnutím Stačilo! zbavila…
- 13:47 Dohoda mezi STAČILO! a Sociální demokracií? „Jednat můžeme, ale je to na nich“
- 18:18 Konec Zelenského snům o zázraku? Čeští politici promluvili
- 19:13 Budu mít problém jmenovat. To Pavel řekl? Někteří nevěří
- 12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím
- 21:40 Trump, nebo nic. Z ANO k jednání o míru na Ukrajině