Kalousek prý na vládě nehorázně urazil Peake. On to odmítá

23.9.2011 6:14 dop.

EXKLUZIVNĚ Ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi z TOP 09 ve středu patrně silně ujížděly nervy. Nejenže měl fyzickou potyčku s mužem, který ho měl slovně napadnout, ale na jednání vlády měl pak verbálně napadnout vicepremiérku a předsedkyni legislativní rady vlády Karolínu Peake z VV.

Kalousek prý na vládě nehorázně urazil Peake. On to odmítá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.

Redakci ParlamentníchListů.cz o tom informovaly čtyři zdroje z vlády. Kalousek prý dosti nevybíravě a hulvátsky napadl Karolínu Peake. Ministr práce TOP 09 Jaromír Drábek to ale popírá. 

Celý konflikt vznikl kolem debaty o Kalouskově inzultaci mladíka, který měl před sněmovnou na Kalouska pokřikovat, že je zloděj a že bude viset. O incidentu informoval média poslanec Věcí veřejných Petr Skokan.

Čtěte také: Kalousek profackoval mladíka, který ho urážel. Rath: Měl opičku 


Bronzová miss parlament

Kalousek pak měl prý na vládě vybuchnout a křičet, že véčkaři jsou ksindlové a práskači. Peake na to Kalouskovi řekla, že takovým způsobem jako on se chlap nechová. „Když vás tak vidím, asi jste v životě chlapa neměla," zaútočil údajně poněkud negentlemansky Kalousek.

Ten ale pro ParlamentníListy.cz celou záležitosti důrazně popřel s tím, že je absurdní. "Odmítám a neumím si představit, že bych se mohl nějak dotknout paní místopředsedkyně Karolíny Peake. Jednak jsem gentleman a jednak mám své vnitřní hranice vkusu. Obojí mi nedovoluje se jakýmkoliv způsobem dotknout paní místopředsedkyně," prohlásil ministr.

Nicméně občané vicepremiérku, co se vzhledu týče, hodnotí kladně. Peake se totiž v hlasování serveru Týden.cz o miss parlament umístila na třetím místě po Lence Andrýsové a Kateřině Klasnové. Řada voličů také ocenila předvolební billboardy a kalendáře VV, na které „véčkařské holky" nafotily poměrně odvážné snímky.

Galantní Nečas s kyticí

ParlamentníListy.cz se Karolíny Peake těsně po jejím nástupu do vlády ptaly, zda se k ní chovají galantně. „Jak kdo. U některých kolegů mám někdy dojem, že se o to spíše snaží, než že by jim galantnost byla vlastní. Ale i snaha se počítá," uvedla tehdy Peake. Zdá se, že někteří se o to ani nesnaží.

Čtěte také: Karolína Peake: Můj vztah k Bártovi je kriticky přátelský


To premiér Petr Nečas je o poznání kavalírštější. Při jejím nástupu do funkce jí věnoval kytici, Peake si pochvalovala, že to byla ta nejhezčí. Vicepremiérka již také před časem prozradila, že ji Kalousek během jednání K9 měl psát sprosté esemesky. I tuto narážku ale ministr pro ParlamentníListy.cz tehdy popřel s tím, že na Karolínu Peake "nemá ani číslo".

Související: Peake: Kalousek mi píše sprosté zprávy. Nemám na ni mobil, říká ministr


Sama Peake nechtěla Kalouskovu vulgaritu příliš komentovat. „Chování pana Kalouska mi nestojí za komentář," uvedla stručně redakci. K věci se nechtěl moc vyjadřovat ani její stranický kolega, ministr školství Josef Dobeš. „Nechci získávat laciné body na účet ministra Kalouska. Nebudu to komentovat," řekl stručně ParlamentnímListů.cz.

Ministr TOP 09 Jaromír Drábek celý incident vyloučil. "Nic takového na jednání vlády neproběhlo," reagoval pro ParlamentníListy.cz, kterým aféru nepotvrdil ani další ministr za TOP 09 Jiří Besser.

Kalousek se změnil

Kalouskovi kolegové ve vládě si v poslední době všímají změn v chování ministra, které může být zapříčiněno tím, že mu v poslední době příliš nevycházejí jeho záměry.

„Nepodařilo se mu prosadit povinné spoření do penzijních fondů, nepodařilo se mu kauzou Bátora rozbít vládu, ekotendr také neprosadí, tak je čím dál nervóznější. Zatímco dříve byl vtipný a analyticky myslící, teď je čím dál tím agresivnější a vulgárnější. A vůbec už to není vtipné," řekl Kalouskův kolega z vlády ze strany ODS. Tomu, že Kalousek není zrovna v dobré kondici, by nasvědčovalo i to, že se nedávno zhroutil na jednání tripartity.

Související:  Kalouskovi se udělalo zle při jednání s odboráři


Více článků souvisejících s ministrem financí Miroslavem Kalouskem ČTĚTE ZDE


##MINIPAS 170##


Čtěte také:


Foto: Hans Štembera


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík, Ondřej Vaněk

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

4:44 „Ten průs*r STANu může být jako sirka.“ V ODS nevěří Starostům. Ale koalici drží strach

Věří vládní koaliční partneři STANu, že už nic dalšího nevyplave a vláda bude moci normálně fungovat…