Nečas s koalicí ODS a ČSSD nesouhlasí. Je to prý politicky nesprávné

16.11.2010 13:43

Předseda ODS a premiér Petr Nečas pokládá koalici mezi ODS a ČSSD v Praze za politicky nesprávný krok. Řekl to po dnešním jednání vlády.

Nečas s koalicí ODS a ČSSD nesouhlasí. Je to prý politicky nesprávné

"Uzavření koalic považuji z politicky nesprávný krok. Představitelé pražské ODS můj názor znají. My ale nejsme autoritativní strana. Je nyní na představitelích pražské organizace ODS, aby o svém rozhodnutí v příštích čtyřech letech přesvědčili voliče," zmínil premiér.

Nečas také uvedl, že na výsledku jednání má svůj podíl i přístup vítězné TOP 09 v Praze. "Na základě chování představitelů TOP 09 se postupu pražské ODS divím méně, než bych se divil před čtyřmi týdny," vysvětlil k otmu. Už poněkolikáté ale zdůraznil, že lepším krokem by podle něj byla právě pravicová koalice s TOP 09. Odpovídala by lépe přání voličů vyjádřenému ve volbách, řekl.

V pražském zastupitelstvu TOP 09 získala 26 mandátů, druhá ODS 20 a třetí sociální demokraté 14.

Sobotka: Naši lidé se zasadí o vymýcení korupce z radnice

Proti vzniku podobné koalice se v minulých dnech vyslovil i lídr ČSSD. Bohuslav Sobotka se neúspěšně pokusil pražské stranické organizaci koalici s ODS zakázat. Pražská ČSSD, která se po volbách zbavila svého lídra Jiřího Dienstbiera ml., by podle Sobotkových slov z počátku měsíce uzavřením koalice s ODS jen pomáhala setrvání "zkompromitovaných struktur" v čele pražského magistrátu.

"Já jsem si tuto koalici nepřál a je odpovědnost na pražské koalici. Bude to ale i na ČSSD, kdo bude lídrem trvalých změn. Naši lidé se zasadí o to, aby z radnice byla vymýcena korupce,"  uvedl pak Sobotka na dnešním krátkém brífinku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda dostane podklady k vodíkové strategii země

14:33 Vláda dostane podklady k vodíkové strategii země

Redukce emise skleníkových plynů a zároveň podpora hospodářského růstu. Cíl Vodíkové strategie České…