Otloukaný ministr Drábek: Žádná matka nezůstane bez peněz. Nelžete

06.02.2012 11:47 | Zprávy

Nový systém vyplácení sociálních dávek prý dostatečně nechrání data žadatelů, píše to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Je to nesmysl, řekl pro ParlamentníListy.cz ministr práce Jaromír Drábek, podle kterého se zmíněný deník bulvarizuje. Odmítá i reportáže na ČT24, kde jistou matku z azylového domu zachraňují sbírky. Může žádat o okamžitou pomoc úřady, vzkazuje.

Otloukaný ministr Drábek: Žádná matka nezůstane bez peněz. Nelžete
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09

ČT24 od včerejšího dne sleduje případ matky samoživitelky, která pobývá v azylovém domě v Havířově. Dosud nedostala v rámci údajných zmatků při lednovém vyplácení své sociální dávky a teď prý jí hrozí exekuce. Naštěstí ale po odvysílání reportáže se ozvali dárci, kteří posílají ženě finanční prostředky, tvrdí ČT24.

Nesmysl, bez dárců by neumřela

Ministr Drábek odmítá, že bez pomoci dárců by žena byla bez prostředků. „Jednak je naprosto jasné a znovu se budu opakovat, že sociální systém pamatuje na mimořádné situace a v případě potřeby je vždycky možné zažádat o okamžitou pomoc v hmotné nouzi. To jsme využili například v Brně, kde těm, kteří se dostali do okamžité nouze, do potřeby okamžitých finančních prostředků, tak jsme jim tímto způsobem pomohli,“ řekl Drábek pro ParlamentníListy.cz.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Vojtěch Filip byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že mají komunisté ještě nějakou budoucnost?

Vždyť vám nepomohlo ani přejmenování, do sněmovny jste se zas nedostali a teď nevím přesně, ale nemáte ani žádného senátora nebo třeba hejtmana. A myslíte, že by měl stranu vést někdo jiný než Konečná? Kdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Spadne Pavlovi „h*vno na hlavu“? Bitva s Babišem vysvětlena

4:40 Spadne Pavlovi „h*vno na hlavu“? Bitva s Babišem vysvětlena

Prezident Pavel je připraven jmenovat Babiše premiérem, pokud vysvětlí řešení svého střetu zájmů veř…