Babiš: Politici zavolali do ČT a já nesměl k Jílkové. Vím to

17. 9. 2012 8:35

Andrej Babiš je majitelem společnosti Agrofert a jedním z nejbohatších Čechů. Nedávno byl rovněž zvolen do čela hnutí ANO 2011, které ostře kritizuje současné politické strany a posílá do senátních voleb sedm kandidátů - sedm statečných, jak sám říká.

Babiš: Politici zavolali do ČT a já nesměl k Jílkové. Vím to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu
reklama

Podle Babiše je proti němu velký tlak ze strany politické reprezentace, který se projevuje třeba i tím, že mu zakázali vystavit londýnský olympijský doubledecker na Staroměstském náměstí. Výslovně zmínil prezidenta Václava Klause, který se prý ve věci doubledeckeru angažoval velmi agilně.

„Jemu se nelíbí ani David Černý, ani já,“ hledá příčiny prezidentova odporu podnikatel. Stejně tak prý proti němu bojují česká média, která třeba o instalaci na Staroměstském náměstí (kam jej umístili pořadatelé Pražského mezinárodního maratonu) neinformovala vůbec, nebo zkresleně. „A potom mi třeba veřejnoprávní televize zakázala vystoupit v pořadu paní Jílkové Máte slovo, protože prý jsem politik. Přitom tam byl i Vít Bárta,“ rozčiluje se Babiš v MF DNES.

V tomto případě se podle něj velmi výrazně angažovali i politici, kteří donutili ČT, aby Babiše z pořadu stáhla. „Telefonovala jich spousta. Volali řediteli Petru Dvořákovi a říkali mu, že nedodržuje dohody,“ popisuje praktiky. Podle Babiše tyto dohody vznikly při Dvořákově zvolení. „To, že Česká televize je pod politickým vlivem, je jasné,“ obává se. I proto se prý Babiš rozhodl investovat do  médií - aby se vůbec mohl vyjádřit.

A prostor potřebuje už proto, že jeho hnutí ANO 2011 vysílá do senátních voleb celkem jedenáct kandidátů. „My ty kandidáty považujeme za sedm statečných, kteří mají odvahu kandidovat za hnutí, které se vymezilo vůči všem tradičním parlamentním stranám,“ popisuje nedávno zvolený předseda hnutí.

Poté se bude hnutí připravovat na sněmovní volby. Na to má prý dost času, neboť je přesvědčen, že navzdory permanentní krizi vlády budou volby až v řádném termínu v roce 2014. „Plno poslanců má hypotéky, musí platit dluhy. A většina z nich nikdy nebude zvolena podruhé, takže proč by si vypustili rybník?“ ptá se majitel holdingu Agrofert. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…