Jak často chodí senátoři do práce? Nejhůř je na tom Filipiová a Palas

25.9.2012 12:00 odp.

V rámci projektu Kohovolit.eu vznikla analýza docházky senátorů od voleb v roce 2006 až do letošní schůze v srpnu. Nejhůře je na tom Daniela Filipiová (ODS), která se zúčastnila jen 35 procent hlasování. O trochu lépe je na tom Jaroslav Palas (ČSSD) se 43 procenty a Alexandr Vondra (ODS) se 45 procenty. Napsal server Novinky.cz.

Jak často chodí senátoři do práce? Nejhůř je na tom Filipiová a Palas
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání Senátu

Hlavní trojice doplácí na souběh senátorského mandátu s jinou vysokou funkcí. Palas je od roku 2008 hejtman Moravskoslezského kraje, Vondra působil ve vládách Mirka Topolánka a nyní je ministrem obrany. Filipiová byla v roce 2009 ministryní zdravotnictví a od roku 2010 je předsedkyní senátního Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku.

Oblíbení Pospíšil a Töpfer byli v Senátu pouze z 60 procent

Necelé poloviny hlasování (47 procent) se zúčastnili Jiří Čunek (KDU-ČSL) a Otakar Veřovský (ČSSD). Místopředseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS) byl na 51 procentech důležitých hlasování, citují studii Novinky.cz

Ani jeden z nejoblíbenějších politiků Jiří Pospíšil (ODS) nemá velkou docházku – 56 procent. Tomáš Töpfer (ODS) byl na 59 procentech jednání.

Nejvíce se na jednání objevoval Zdeněk Škromach spolu s Karlem Korytářem (oba ČSSD). Byli na 95 procentech jednání. V Senátu byl velmi často také jejich spolustraník Marcel Chládek (93 procent) a Miroslav Škaloud (ODS) s 92 procenty.

Největší rebel v Senátu je Kubera

Autoři Kohovolit.eu zjišťovali také loajalitu jednotlivých senátorů. Ukázalo se, že například Jaroslav Kubera téměř v každém druhém hlasování zvedl ruku proti svým spolustraníkům z ODS (ve 47 procentech). Jaroslav Palas (ČSSD) takto hlasoval v 33 procentech případů.

Analytici zvolili pouze důležitá hlasování, aby byl přehled objektivní. Jednalo se například o hlasování o návrzích zákonů, o mezinárodních smlouvách a o aktech Evropské unie. Jedná se celkem o 1966 z 3016 hlasování.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…