Jsem schopen jít proti zdi, prohlásil senátor Michálek v rádiu Bonton

28.10.2012 17:50

Libor Michálek je patrně nejznámějším českým whistleblowerem. Ohlásil korupci na Státním fondu životního prostředí a následně čelil nepříjemným následkům. Uplynulé senátní volby mu přinesly křeslo v Senátu, podle svých slov zatím na prezidenta kandidovat nehodlá. V neděli se stal hostem rádia Bonton, kde se rozhovořil o svých politických plánech a postojích. Politickou debatu vedenou moderátorem Zdeňkem Šarapatkou, lze naladit v 18 hodin.

Jsem schopen jít proti zdi, prohlásil senátor Michálek v rádiu Bonton
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Michálek
reklama

Někteří politologové jsou toho názoru, že kdyby volební účast byla vyšší než oněch 19 procent voličů, úspěch by se možná na jeho stranu nepřiklonil. Michálek však nesouhlasí. Podle něj by na senátorské křeslo dosáhl i v případě vyšší volební účasti. „Nevnímám svůj mandát jako slabý,“ zdůraznil.

Popřel i spekulace, že by kdy požádal nějakého senátora o podporu své případné prezidentské kandidatury. A ani žádat prý nebude. Možnou prezidentskou kandidaturu v budoucích letech nicméně senátor nevyloučil.

Ufon s podivnými ideály?

Michálkovi kritici jej považují za „ufona“ pro jeho „podivné ideály“. Na otázku, zda se v Senátu přizpůsobí ostatním, či půjde proti zdi, měl jasno. „Jsem schopen si obhájit věci, za kterými si stojím,“ prohlásil s tím, že nezáleží na tom, že má pouze jeden hlas, ale na síle argumentů. „Doufám, že se najde podpora na kontroverzní návrhy v boji proti korupci,“ zadoufal Michálek.

„Lidé mě volili jako pana Michálka. Nejsem lidovec, pirát, ani zelený, jsem Libor Michálek,“ řekl o své nestrannosti v Senátu, kterou si hodlá dle svých slov zachovat i nadále. Připouští však, že bude podporovat ty strany, které bojují proti korupci, jako jsou právě piráti, zelení či lidovci.

Za prezidentku by chtěl Fischerovou

Členství mu prý žádná politická strana nenabídla, právě proto, že vždy svou nezávislost zdůrazňoval. Vstoupit hodlá do senátorského klubu jménem Klub pro obnovení demokracie, kde prý nehrozí, že by někdy převládl nějaký stranický zájem, protože její členové jsou především nezávislí kandidáti.

A koho by rád spatřil v čele republiky? „Hodnotově je mi nejbližší Táňa Fischerová,“ prohlásil a vyjádřil lítost nad tím, že odmítla kandidovat novopečená senátorka Eliška Wagnerová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…