Kancléř Mynář: Omlouvat se nebudu, nic špatného jsem neudělal

12.05.2013 14:25

V neděli bývalý právník z Hradu Pavel Hasenkopf zopakoval, že čeká od nynějšího kancléře Vratislava Mynáře veřejnou omluvu. Byl jím neprávem označen za autora amnestie a cítí se poškozen. Jenže, jak píší Lidovky.cz, Mynář nevidí důvod k omluvě.

Kancléř Mynář: Omlouvat se nebudu, nic špatného jsem neudělal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Novopečený kancléř prezidenta Vratislav Mynář
reklama

Bývalý hradní právník Pavel Hasekopf se omluvy hradního kancléře Vratislava Mynáře nedočká. Vyplynulo to z rozhovoru, který Mynář dal Lidovkám.cz. Podle serveru kancléř stále hájí závěry svého vyšetřování. Byť prý přiznává, že jsou možná laické a hloupé.

„A za co bych se měl omlouvat? Možná nerozumím právnímu slovíčkaření, ale jestli někdo sám poskytne panu prezidentovi velmi obsáhlý materiál k amnestii, tak je to přece jasné." Jestli je to verze, která byla, nebo nebyla použita, to je podle Mynáře podřadné. "Pokud Hasenkopf několik týdnů na amnestii pracoval, tak nevidím, jak jinak to nazvat, než spoluautorství,“ řekl pro Lidovky.cz Mynář. „Myslím, že jsem nic neporušil, nic špatného neudělal a stojím si za tím,“ doplnil.

Vratislav Mynář také Lidovkám.cz řekl, že nerozumí stížnosti pana Hasenkopfa, že ho neinformoval o svém rozhovoru. „Nevím, jestli mám jako kancléř povinnost říkat svým podřízeným, co řeknu v nějakém rozhovoru. Pan Hasenkopf mě také neinformoval, že půjde do Otázek Václava Moravce a poruší tím naše moratorium,“ připomněl.

Mé kompetence mě opravňovaly vyšetřovat v rámci Hradu

Na dotaz Lidovek.cz, zda vyšetřování vedl sám, odpověděl, že ano. „Ten úkol jsem od prezidenta dostal já. Svým způsobem, možná hloupým a možná laickým, jsem se chtěl dopídit autorů amnestie." Mynář dále uvedl, že autorem se faktickým podpisem stal exprezident Klaus, ale on sám si prý myslí, že občany zajímalo, kdo k tomu dělal podklady, kdo se na tom podílel.

Ve svém seznamu spoluautorů amnestie kancléř vynechal právníka Zdeňka Koudelku. Prý proto, že je osobou mimo Hrad a tak i mimo jeho kompetence. Na pokyn prezidenta prý Mynář využil svých kompetencí uvnitř Hradu. O informace k přípravě amnestie Mynář nežádal Ladislava Jakla ani Petra Hájka, protože odešli z Hradu ještě před jeho příchodem. Pro Lidovky.cz uvedl: „Nepovažoval jsem za vhodné nahánět někoho, kdo pro nás již nepracuje, k nějakému vysvětlení ohledně amnestie.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…