Komentátor Štern se v rozhlase rozpovídal o H-systému a Klausově amině

07.04.2013 16:47 | Zprávy

Publicista a komentátor Českého rozhlasu Ivan Štern pochopil, proč staří Římané říkali „Nechť zvítězí spravedlnost, i kdyby zanikl svět“. Měli totiž na mysli české pojetí spravedlnosti, řekl Štern na ČRo Plus a poukázal na podvod a dražbu bytů H-Systemu, který se místo symbolu jedné z největších zlodějen století stal základem ctihodné konkurzní podstaty.

Komentátor Štern se v rozhlase rozpovídal o H-systému a Klausově amině
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Publicista Štern popisuje příběh přítele, kterému zloději ukradli sekačku na trávu. O pachatelích věděl jak on, tak policisté. Příhoda však skončila tak, že sekačku od zlodějů znovu radši odkoupil, nežli by ji musel vykoupit od zastavárníka mnohem dráž. Příběh kamaráda komentátor smyslně přirovnává k vytunelované společnosti H-System. Ta bude příští týden dražit celkem 55 bytů, které zbyly v konkurzní podstatě firmy. Za byty z majetku H-Systemu tak lidé zaplatí už potřetí.

Klausova amina

Podle Šterna družstvo Svatopluk, které v rámci H-Systemu „okradl se svými kumpány jistý Smetka“, bylo méně prozíravé. „I když Smetka se svými pacholky chtěl krádež a podvod na stovkách naivů, kteří mu svěřili životní úspory za slib, zakamuflovat bankrotem,“ míní Štern, „svatoplukovci mu na špek neskočili“.

Ujali se totiž v Horoměřicích rozestavěného torza, jež Smetkovi sloužilo jako kulisa pro fiktivní bankrot, a v domnění, že ono torzo odpovídá penězům, o něž je Smetka připravil, dali dohromady další desítky miliónů a svůj sen si nakonec dostavěli.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Referendum

Abych měl jasno, celostátní referendum, které navrhujete by mohlo být o čemkoliv a bylo pro vás politiky závazné? A co by měla být podle vás ta podmínka, aby se mohlo uskutečnit? A bylo by to tak, že by ho třeba mohlo vyhlásit pár politiků? Třeba u sběru podpisů pro prezidentské kandidáty se také hl...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…