Na konec světa (ne)připraveni…

10.12.2012 22:52

„Balená voda, baterky a baterie, svíčky a zápalky, konzervy. Taky instantní polévky a velká balení obvazového materiálu. Pokud tohle někdo kupuje, není to jen zásoba na vánoční svátky nebo na silvestrovský víkend,“ říkají prodejci a spokojeně si mnou ruce.

Na konec světa (ne)připraveni…
Foto: hns
Popisek: Mayský kalendář a konec světa

Avizovaný konec světa dle mayského kalendáře na 21. prosince hýbe i západními Čechami.

Církve versus sekty

Naprostá většina církví se k tématu konce světa právě před vánočními svátky staví poměrně vyhraněně.  „Je to prostě nesmysl a bludy,“ říká pro ParlamentniListy.cz jeden se zástupců pravoslavné církve. „My na konec světa máme jiný názor a jinou představu.“ Řada neformálních uskupení má už poněkud jiná stanoviska: „Antikrist je mezi námi, přichází doba velkých zkoušek,“ tvrdí jedni. „Máme z toho radost, ale netvrdíme, že 21. prosincem bude vše končit. Nicméně, přichází změna,“ tvrdí zase lidé, kteří se svými názory blíží k satanistům.

Termín prostě vzrušuje celý svět, a i když si to nechceme připouštět, jaksi podvědomě si říkáme – co kdyby? Proto se kupují zásoby, které ostatně vydrží i dlouho po avizovaném dnu D. Ačkoliv renomovaní vědci z Evropy i NASA tvrdí, že vše je v nejlepším pořádku, teorií se objevuje čím dál více. Od útoku mimozemšťanů po změnu magnetických pólů země. Od blížící se černé nebo dokonce červí díry až k obrovským erupcím na Slunci.

Někteří členové plzeňského Klubu psychotroniky a UFO nevidí změnu na konkrétní den. „Stává se to, co se předpovídalo. Na Marsu se nachází sloučeniny vhodné pro život. To je začátek té velké změny, ke které musí dojít. Nebude to  ale konkrétní den.“  Příznivci mayského proroctví sami přiznávají, že nemusí jít o konec světa v pravém slova smyslu, nýbrž o nastartování velké změny pro lidstvo. „Podívejte se, jak to v celém světě vře. Jak se ukazují charaktery lidí. Vidíme to i v naší politice. Každý snad už opravdu cítí, že musí dojít ke změně. A to je možná to, co chtěli dávní obyvatelé střední a jižní Ameriky říci…“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Václav Fiala

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…