Nečas zaplakal a vyhráli mocní hráči i rebelové. To byl kongres ODS

05.11.2012 4:41 | Zprávy

Kongres ODS přinesl jedno zásadní sdělení: Petr Nečas výrazně oslabil a posílil se vliv regionálních vůdců Prahy (odpůrců Bohuslava Svobody), jižních Čech a jižní Moravy. Rovněž rebelové si udrželi slušnou pozici.

Nečas zaplakal a vyhráli mocní hráči i rebelové. To byl kongres ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Brně se na kongresu volil předseda ODS. Bublina splaskla. Petr Nečas post proti Ivanu Fuksovi obhájil

Petr Nečas dostal v předsednické volbě jenom šedesát procent hlasů s poselstvím: „Když budeš prudit, můžeme tě kdykoli sundat.“ Byla to prý i údajně odveta a výstraha Nečasovi za to, že primátor Bohumil Svoboda kvůli němu prý řekl, že by Pavel Blažek a Martin Kuba neměli být ve vedení ODS.

Spojenectví mocných

O Blažkovi a Kubovi se totiž hovoří, že by ho mohli ve vhodné chvíli nahradit a Nečasovi moc nevyhovuje, že má za sebou silné hráče, kteří mu dýchají na záda.

Prvním místopředsedou byl zvolen ministr průmyslu Martin Kuba. Řadovými místopředsedy Pavel Blažek, Tomáš Chalupa, Jiří Pospíšil a Miroslava Němcová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Povolování demonstrací

Dobrý den, lze předpokládat, že většině obyvatel vadí povolování podobných akcí v centrech historických měst, kdy narušují klid a rozhodně to nepřispívá k obrazu země, který navštěvují turisté. Nebylo by vhodné vyčlenit konkrétní prostory, kde by se tyto akce v budoucnu povolovaly a nenarušovaly živ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…