Okamura: Zloději se nám smějí do ksichtu, mám na ně bič

21.08.2012 8:31

Podnikatel Tomio Okamura se ve svém videoblogu, který se tentokrát odehrával na folklórním festivalu, zamyslel nad palčivou otázkou otázkou rozkrádání veřejných prostředků. Příspěvek nazval „bič na zloděje“ a doporučil, jak by se s nimi mělo zacházet. To jej inspirovalo natolik, že se následně na facebooku sám prezentoval jako bič, který zloděje vypráská.

Okamura: Zloději se nám smějí do ksichtu, mám na ně bič
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Volební vůz Tomia Okamury

Tomio Okamura začíná svůj folklórní videoblog na pozadí ženského pěveckého sboru hádankou: Jaký je rozdíl postavit si luxusní vilu nebo koupit drahé auto v USA, Německu a u nás? Zatímco v ČR po něm následuje mejdan nebo zběsilá jízda, kdežto v ostatních dvou destinacích návštěva inspektorů z berňáku.

„Třeba jeden náš senátor má prokazatelně minimálně desetimilionové majetky, jejichž původ však neumí doložit. Kolikže u něj zvonilo finančních inspektorů?“ ptá se podnikatel. V tomto konkrétním případě prý nečinně přihlížel i slavný Kalouskův Finančně analytický útvar.

Přirozená obrana proti zlodějům je podle něj v každé civilizované zemi považována za standard, a ne za nějaký levicový populismus. Rovněž by prý měla být zakotvena trestní a hmotná odpovědnost všech politiků, veřejných činitelů, soudců i úředníků, ovlivňujících rozdělování veřejných peněz.

„Krást se prostě nesmí nikomu vyplatit. A ten, kdo si vydělal poctivě, nemá  problém příjmy doložit,“ myslí si česko-japonský podnikatel. Navíc prý ve férovém prostředí bez zlodějů může zbýt mnohem více na férové podnikatele. Jenže u nás se veřejné prostředky stále beztrestně rozkrádají, a to je jeden z hlavních důvodů stavu naší země.

Právě tato neutěšená situace přiměla Okamuru k tomu, že dnes na facebook pověsil toto sdělení: „Držte mi palce! Kandiduji, protože jsem hrubě nespokojen s dosavadní politickou situací v naší zemi. Naše země je rozkradená, zloději se nám smějí do "ksichtu" a nám politici jen pořád tvrdí, že nejsou na nic peníze a tak jen zvyšují daně nebo věk odchodu do důchodu.“

Na to se prý už nemůže dívat, protože je prý nejvyšší čas, abychom se pokusili alespoň některé zloděje z politiky vytlačit. „Doufám, že se ke mně přidá co nejvíce slušných a odvážných kandidátů, abychom jen nenadávali doma či v hospodě,“ věří Čechojaponec. Proto se rozhodl kandidovat v říjnu na Zlínsku do Senátu a když to vyjde, hodlá se prý angažovat ještě více. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…