Váš John dával náměstkům statisíce a teď jste populisti! Boris Šťastný útočil v ČT na Klasnovou

12.12.2012 22:51

Vláda ve středu neschválila novelu zákona o platu představitelů státní moci. Nyní tak hrozí, že bude od ledna chybět vyměřovací základ pro platy ústavních činitelů, především soudců. Poslanec Boris Šťastný (ODS) vidí za výsledkem hlasování chyby ministrů. Navíc si myslí, že se nový zákon o platech nestihne do konce roku schválit.

Váš John dával náměstkům statisíce a teď jste populisti! Boris Šťastný útočil v ČT na Klasnovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný

Podle poslance Šťastného je věc platů odpovědností ministrů. „Vidím velký problém v Kalouskovi a Müllerové,“ řekl poslanec ve středečních Událostech, komentářích s tím, že za jejich chybou vidí to, že nestáli za svým. Byť vláda pošle sněmovně normu o platech soudců ještě tento týden, do konce roku se zřejmě až k prezidentovi nedostanou, připustil Šťastný.

Předsedkyně poslaneckého klubu VV Klasnová vysvětlila, že její strana hlasovala jednotně. Na návrhu zákona jim vadilo především navýšení platů poslanců. Proto při hlasování navrhovala s poslankyní Lanšáglovou oddělené hlasování o platech. Jenže úspěch nesklidily.

Podle Šťastného je ale v pořádku, že se náhrady poslanců nedaní. Byl by totiž účetní nesmysl, aby se peníze danily hned dvakrát, například u nákupu benzínu na čerpací stanici, kde se DPH zaplatí.

S tím ale v České televizi zásadně nesouhlasila Kateřina Klasnová. Podle ní ještě více nepochopitelný přílepek, na který upozornila a který chtěli poslanci „propašovat“, je ten o rozpuštění sněmovny. Podle přílepku by po takovém aktu vysokým úředníkům zůstaly pracovní kanceláře, osobní vozidla i s řidiči.

Šťasný sice přiznal, že je to nešťastné řešení, nicméně nazval Klasnovou populistkou. Ukázal přitom na Radka Johna, jenž měl svým náměstkům dávat statisíce korun měsíčně.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…