Jen za posledních šest měsíců přišlo podle zprávy o práci v Evropské unii přes milion lidí. Celková nezaměstnanost už tak přesahuje 26 milionů. Problémy mají zejména lidé s nízkou kvalifikací. Problémem je i dlouhodobá nezaměstnanost, neboť hned v 19 evropských zemích je mezi nezaměstnanými více než čtyřicet procent těch, kteří o práci nezavadili více než rok.
Mezinárodní organizace práce zároveň konstatuje, že situace se výrazně zhoršila poté, co evropské země začaly usilovat o konsolidaci státních rozpočtů. „Rozpočtové cíle jsou sice důležité, nelze je ale řešit úspornými opatřeními a strukturálními reformami, jež se nevypořádávají s prvotními příčinami krize,“ píše se ve zprávě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav