Zeman dá na Hrad vlajku EU. Mach se zlobí: Je to hadr

02.02.2013 13:19

Budoucí prezident Miloš Zeman vztyčí na Hradě, na rozdíl od nynější hlavy státu Václava Klause, vlajku Evropské unie. To se však vůbec nelíbí předsedovi Strany svobodných občanů, Petru Machovi. Dokonce ji označil za hadr.

Zeman dá na Hrad vlajku EU. Mach se zlobí: Je to hadr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

"Zemanovi připomínám, že Česká republika 'vlajku EU' neuznává, jak plyne z prohlášení č. 52 Závěrečného aktu Lisabonské smlouvy. Takže vyvěšovat ten hadr na Hradě je nemístné," píše podle serveru Lidovky.cz Mach na Facebooku.

Na skutečnost, že na mnoha českých úřadech, včetně prezidentského sídla, nevlaje vlajka EU, si v Evropském parlamentu před časem stěžoval  bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy. "Byli jsme raněni, když jsme viděli, že evropské vlajky nejsou na všech veřejných budovách v České republice," řekl Sarkozy.

Zeman již také sdělil, že se na Hrad nastěhuje až po odchodu Václava Klause. "Považoval bych to za velmi nezdvořilé vůči současnému prezidentovi,"uvedl s tím, že zůstane v bytě na pražském sídlišti.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…