Místopředsedkyně ČSSD Benešová bude volit prezidentem Zemana

28. 11. 2012 13:22

Místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová při dnešním setkání s Milošem Zemanem řekla, že mu při prezidentských volbách dá svůj hlas, a to i přes to, že oficiálním kandidátem její strany je Jiří Dienstbier. Zemana považuje za předvídatelnou a praxí prověřenou osobnost, zatímco Dienstbiera prý moc nezná. Dienstbier je ale místopředsedou ČSSD jako ona a zasedají spolu ve stranických grémiích.

 Místopředsedkyně ČSSD Benešová bude volit prezidentem Zemana
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová
reklama

Zeman, jehož vláda měla v programu ne příliš úspěšnou protikorupční akci "čisté ruce", představil Benešovou jako bojovnici s "justiční mafií". "Ráda si s ním povídám a jeho názory uznávám," uvedla Benešová o svých stycích se Zemanem, u něhož se prý v Novém Veselí na Českomoravské vrchovině zastavila pokaždé, když cestovala do Brna. Připustila, že se občas i pohádali například o protikorupční akci čisté ruce a že se liší v názorech na prezidenta Václava Klause. "Měli jsme s ním rozdílné zkušenosti," uvedla.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Trvalou úctu Benešové si Zeman získal tím, že jako premiér nikdy neměl snahu si "justici podmanit a ohýbat spravedlnost podle svých not". "To Zeman nikdy nedělal," zdůraznila.

Benešová neúspěšně navrhovala Zemana jako prezidentského kandidáta sociální demokracie už v době, kdy se strana rozhodovala mezi Dienstbierem a ekonomem Janem Švejnarem. Přestože se Benešová rozhodla dát hlas Zemanovi, do jeho kampaně se prý dál už nezapojí, protože prý nechce poškozovat oficiálního kandidáta ČSSD Dienstbiera. Je přesvědčena, že její názory strana chápe. Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka ČTK postoj Benešové odmítl komentovat s tím, že je to její věc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je mu hodně blbě, bojí se. Volal lékařce kvůli testu. Z objednací doby výtěru málem omdlel

18:23 Je mu hodně blbě, bojí se. Volal lékařce kvůli testu. Z objednací doby výtěru málem omdlel

ParlamentníListy.cz získaly v neděli večer svědectví muže, který s největší pravděpodobností bojuje …