Barták popřel, že vyvíjel nátlak na nákup letounů CASA

1. 7. 2012 22:40

Bývalý ministr obrany ve Fischerově a náměstek ministra v Topolánkově vládě Martin Barták popřel, tlačil na nákup letounů CASA. Podle něj jsou tvrzení nedůvěryhodná.

Barták popřel, že vyvíjel nátlak na nákup letounů CASA
Foto: wikipedie.cz
Popisek: Bývalý ministr obrany Martin Barták

"V souvislosti s uměle vyvolanou a značně dezinterpretovanou aférou ohledně nákupu letounů CASA armádou České republiky jsem byl kontaktován deníkem MF Dnes, abych se vyjádřil k tvrzením, s nimiž vystoupil podplukovník Generálního štábu AČR Karel Daňhel. Tento důstojník údajně sdělil redaktorům MF Dnes, že byl na jeho osobu vyvíjen ze strany mé a mých spolupracovníků tlak na to, aby k nákupu letounů CASA došlo, a to i přes jejich údajné nedostatky,“ uvádí Barták.

Bývalý náměstek toto tvrzení důrazně popřel. Daňhela označil za nedůvěryhodného. Podplukovníkovi měla být například odebrána bezpečnostní prověrka. „V době jeho působení na Generálním štábu se naopak vyskytla řada důvodných podezření, že pracoval ve prospěch konkurence firmy EADS CASA,“ dodal Barták.

„Pokud je dále tvrzeno, že jsem údajně měl nechat vyškrtnout informace o nedostatcích letadel CASA v interních podkladech ministerstva, musím konstatovat že i v tomto případě jde o nehoráznou lež. Letadla ve všech kritériích odpovídala požadavkům armády, které si sama nadefinovala,“ tvrdí Barták.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kubera? 100 cigaret, 15 kafí, whiskey, skoro nejedl! Teplice truchlí a vyprávějí. Ale došlo i na „Muslice“. Máme FOTO

12:11 Kubera? 100 cigaret, 15 kafí, whiskey, skoro nejedl! Teplice truchlí a vyprávějí. Ale došlo i na „Muslice“. Máme FOTO

REPORTÁŽ „Všem je to líto. Na druhou starnu se nelze divit, že to vzalo tak rychlý konec. Kouřil sto…