Bavič Jandák exceloval: Chcete mi říct, že ti brouci jsou tam rok?

09.04.2010 0:21

V poslanci a lídru jihočeské kandidátky ČSSD Vítězslavu Jandákovi se herecká minulost a lidový přístup nezapřou. Ve středečním speciálu OVM v České televizi dostával svými hláškami do varu nejen publikum, nejednou také rozesmál i moderátora Václava Moravce. Připomeňte si, jaké "perly" v pořadu zazněly.

Bavič Jandák exceloval: Chcete mi říct, že ti brouci jsou tam rok?

 

Prezidentská volba

Tohle je druhá nejchudší sněmovna v Evropě, hůř už jsou na tom už jenom Slováci. Jestli Vám jde o prachy, pane Moravče, tak si je vemte. Mě to neživí. Přísahám Bohu!

Pro média by bylo geniální, kdyby byla osvícená monarchie. Měly by jednodušší práci. Ale já vím, že tam se to klube, vaří se to... A od toho je holt ten blbej systém demokracie. Ale on je přesto nejlepší. (K posílení prezidentských pravomocí na úkor sněmovny)

(hlučícímu publiku): Kluci ódéesácký, uklidněte se.

Jéžišmarja, tohle už je... to se opakuje. Já už se bojím, že vědci zjistí, že za tunguzskej meteorit může Paroubek. Vždyť je to blázinec, prosim vás...


Kůrovec

Za to můžou dvě ministerstva: jedno se jmenuje ministerstvo životního prostředí, které vzniklo, nabobtnalo Bursíkem a zlikvidovalo park, a druhé, mlčenlivé ministerstvo - já si troufnu říct, že Gandalovič nikdy nebyl ve Vimperku - nedělalo nic!

Moravec: Ale Gandalovič už tam rok není, už rok tam máte svého ministra

A vy mi chcete říct, že ty brouci jsou tam rok? Ty brouci jsou tam delší dobu.

Vždyť si vemte obce na Šumavě. Ty jsou tam jak Němci u Stalingradu, ty se nemůžou hnout! Jakou tam maj váhu, ty obce? Žádnou! Protože přijde vědec a řekne: to je pitomost! Já si pamatuju, co k tomu řekl pan ministr Bursík v kuloárech: neberte k tomu lidi, to je skutečně otázka jen pro vědce. Ambrozek při diskusi křičel: do toho mě netahejte, nebo mě vyhoděj ze strany! (k potřebě zákona o Národním parku Šumava)

My jsme dali přednost broukům a stromům a zapomněli jsme, že na Šumavě vždy žili lidi!

(směrem k Viktoru Paggiovi /VV/ během jeho řeči o sloučení ochranných zón v parku): No to je blbost!

(Bauer /ODS/: Všichni ministři životního prostředí byli mizerní, ale žádní nebyli tak mizerní jako za vlád sociální demokracie)

A Bursík byl výbornej!


Povodně

(Dotaz: rybníky jsou zanesené, neplní plně protipovodňovou funkci)

Já počkám, až zelený zatleskaj zelenýmu. Já to nepotřebuju, mně v životě tleskali dost, pane Moravč, pane Moravče. ...Kdyby dneska žil Krčín, tak by nepoznal jedinej rybník.

Já jsem nedávno dostavěl další rybník bez pomoci státu - protože ministr Gandalovič, když jsem se ho ptal ,,Péťo, dal bys mi taky, jsem občan, nějaký peníze na rybník?‘‘ tak on říkal ,,Kamaráde, já tomuhle vůbec nerozumim‘‘- tak jsem říkal ,,Tak si to nechte, já si rybník zaplatím sám‘‘.

Já si myslím, že kdybychom spojili ministerstvo zemědělství a životního prostředí, tak by byly prachy i na to odbahňování rybníků.

Já nemůžu říct, že sundám 10 procent úředníků, pane Moravče. Z 211 úředníků na ministerstvu kultury je kolik procent? To je 1,5 procenta úředníka. To jsou pitominy a fráze, co říká pan kolega (směrem k Viktoru Paggiovi)

Přečtěte si: Předvolební speciál OVM v Jihočeské kraji


Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nep

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…