Bavorsko plánuje debatu o zrušení Benešových dekretů, varuje Suverenita

23.05.2010 8:45

Suverenita v čele s Janou Bobošíkovou tvrdí, že za návštěvou Bavorského premiéra v Česku stojí snaha o vyjednání zrušení Benešových dekretů.

Bavorsko plánuje debatu o zrušení Benešových dekretů, varuje Suverenita
reklama

Představitelé Suverenity se domnívají, že se v Česku chystá dohoda o zrušení Benešových dekretů. Dohoda se má uskutečnit na plánované cestě bavorského premiéra Horsta Seehofera do Česka. Prý tomu nasvědčuje průběh dvoudenního srazu Sudetoněmeckého landsmanschaftu, který odstartoval v sobotu v Augsburku.

"K obavám, že cesta má mít za následek zrušení Benešových dekretů, nás vedou i slova šéfa Sudetoněmeckého landsmanšaftu Posselta, který ohlášenou cestu označil za historickou událost, a také to, že právě tento bavorský premiér se již dlouho dobu zasazuje o zrušení dekretů prezidenta Edvarda Beneše," uvádí partaj v prohlášení, které agentuře Mediafax zaslala hned první den jednání.

Seehofere nechceme tě tu, vzkazuje Suverenita

Předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková vzkázala do Bavorska, že její partaj by proti návštěvě výrazně protestovala. "Pokud chce pan premiér Bavorska Horst Seehofer na podzim poprvé oficiálně přijet do Prahy obklopen aktivními členy sudetoněmeckých organizací, pak ať zůstane doma, nebude vítán," zdůraznila.

Suverenita požaduje právní zakotvení výjimky České republiky v Lisabonské smlouvě, kterou dojednal prezident republiky Václav Klaus, do českých zákonů i mezinárodních dokumentů. Ta by měla zabránila zrušení Benešových dekretů.

Foto:Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

12:35 Udala, že jí řekl p*čo. „Proč nejsem očkovaná?“ zbourala pirátka, 40 let, jednání. Ztuhli. A promluvili

„Jak to, že nejsem naočkovaná? Proč mě nikdo nekontaktoval?“ Zhruba takto se podle zjištění redakce …