Bavorsko plánuje debatu o zrušení Benešových dekretů, varuje Suverenita

23.05.2010 8:45

Suverenita v čele s Janou Bobošíkovou tvrdí, že za návštěvou Bavorského premiéra v Česku stojí snaha o vyjednání zrušení Benešových dekretů.

Bavorsko plánuje debatu o zrušení Benešových dekretů, varuje Suverenita

Představitelé Suverenity se domnívají, že se v Česku chystá dohoda o zrušení Benešových dekretů. Dohoda se má uskutečnit na plánované cestě bavorského premiéra Horsta Seehofera do Česka. Prý tomu nasvědčuje průběh dvoudenního srazu Sudetoněmeckého landsmanschaftu, který odstartoval v sobotu v Augsburku.

"K obavám, že cesta má mít za následek zrušení Benešových dekretů, nás vedou i slova šéfa Sudetoněmeckého landsmanšaftu Posselta, který ohlášenou cestu označil za historickou událost, a také to, že právě tento bavorský premiér se již dlouho dobu zasazuje o zrušení dekretů prezidenta Edvarda Beneše," uvádí partaj v prohlášení, které agentuře Mediafax zaslala hned první den jednání.

Seehofere nechceme tě tu, vzkazuje Suverenita

Předsedkyně Suverenity Jana Bobošíková vzkázala do Bavorska, že její partaj by proti návštěvě výrazně protestovala. "Pokud chce pan premiér Bavorska Horst Seehofer na podzim poprvé oficiálně přijet do Prahy obklopen aktivními členy sudetoněmeckých organizací, pak ať zůstane doma, nebude vítán," zdůraznila.

Suverenita požaduje právní zakotvení výjimky České republiky v Lisabonské smlouvě, kterou dojednal prezident republiky Václav Klaus, do českých zákonů i mezinárodních dokumentů. Ta by měla zabránila zrušení Benešových dekretů.

Foto:Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mab

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

22:30 Armáda ČR: Na letošní Bahna zavítalo přes 50 tisíc fanoušků armády

Ukázky vojenské techniky v těsné blízkosti diváků, novinky v podobě chemického průzkumného vozidla n…