ČSSD brojí proti EU. Ta prý omezuje svobodu na internetu

22. 9. 2010 16:05

Stejně jako mnoho nevládních organizací i renomovaných osobností se čeští sociální demokraté bourří proti krokům EU ohledně internetové svobody

ČSSD brojí proti EU. Ta prý omezuje svobodu na internetu

Sociální demokraté se vymezili zejména proti zprávě o dodržování práv duševního vlastnictví na vnitřním trhu EU. Ta řeší například otázku autorských práv na internetu.

A ČSSD se nelíbí způsob, jakým to činí.  "Pod pláštíkem ochrany autorských práv a duševního vlastnictví se skrývá nestoudný pokus o omezování svobody a otevřenosti internetu. Konzervativní pravice tak dala jasně najevo, že namísto svobodného přístupu k informacím upřednostňuje kontrolu a omezování svobody," vysvětlil europoslanec Pavel Ploc, proč se jeho strana staví proti snahám EU.

Memento pro novináře

Ploc se opřel i do pravice. "Až budou zase čeští novináři, a nejen ti internetoví, psát o tom, že jedině pravice je zastáncem práv a svobod občanů, pak bude potřeba jim připomenout právě dnešní hlasování na půdě Evropského parlamentu", apeloval v tiskové zprávě.

Čeští sociální demokraté nejsou sami, kterým se přijetí zprávy nelíbí. "Proti zrávě se nejen v Evropě, ale i ve světě, zdvihla vlna odporu," píše ČSSD ve své tiskové zprávě s tím, že své znepokojení nad kroky EU vyjádřila řada renomovaných osobností i nevládních organizací. Mezi jinými například i Reportéři bez hranic.

Zda EU snahy politiků i dalších vyslyší, zatím však není jasné.

Více čtěte:

Filip si notoval s piráty o svobodě internetu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jas

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

22:45 Povodí Moravy opravilo koryto Lejtny v Bratčicích

Povodí Moravy, s. p. dokončilo opravu více než 800 m dlouhého úseku vodního toku Lejtna v Bratčicích…