Češi se hodně rozvádějí. Kvůli nevěře, neshodám nebo alkoholismu

03.03.2012 10:11

Česká republika patří k zemím s největší rozvodovostí v Evropě. K hlavním důvodům vysoké rozvodovosti patří podle sociologů rozdílnost povah a zájmů partnerů, nevěra a alkoholismus.

Češi se hodně rozvádějí. Kvůli nevěře, neshodám nebo alkoholismu
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto
reklama

Češi neumí v rodinách komunikovat a společně řešit problémy. Partneři spolu téměř nemluví a nemají na sebe čas. Rozvod se pak jeví jako snadnější cesta než společné hledání východiska z partnerských konfliktů, potvrzují rodinní poradci i sociologové.

Partner jako zboží

Podle statistik a odborných studií se nejméně rozvádějí muži a ženy se základním vzděláním a pak vysokoškoláci a vysokoškolačky. Nejohroženější skupinou z hlediska rozvodů jsou partneři se středoškolským vzděláním a ti, kteří se už jednou rozvedli. Vyplývá to ze studie Rozpady kohabitací, rozvody manželství Sociologického ústavu AV ČR, o které informuje deník Právo.

Manželský svazek navíc není často brán jako spojení rovnocenných jedinců. Partner je někdy považován za zboží – když zrezne, je třeba jej vyměnit za nový model.

Tolik zdůrazňovaná flexibilita zaměstnání je synonymum pro práci o víkendech či dojíždění za prací a provozování tzv. víkendového manželství. To v sobě ale obsahuje riziko odcizení i u jinak dříve bezproblémového páru.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky lidí. S chlastem v ruce, bez roušek, policajti stáli za rohem a kecali!“ Neskutečné FOTO ze stadionu Bohemky z tohoto víkendu

4:40 „Stovky lidí. S chlastem v ruce, bez roušek, policajti stáli za rohem a kecali!“ Neskutečné FOTO ze stadionu Bohemky z tohoto víkendu

Vláda na svém večerním zasedání chce opět požádat o prodloužení nouzového stavu. Je třeba zpřísnit o…