Čínským vojákům smrdí nohy. Armáda se to rozhodla napravit

29. 7. 2015 16:31

Čínská armáda se chystá na velkou obměnu obuvi. Vojákům totiž příliš zapáchají nohy. Veřejnost bude moci spatřit nové obutí čínských vojáků na zářijové vojenské přehlídce k sedmdesátému výročí konce druhé světové války v Tichomoří, které se možná zúčastní i český prezident Miloš Zeman.

Čínským vojákům smrdí nohy. Armáda se to rozhodla napravit
Foto: Archiv
Popisek: Aktivní zálohy AČR
reklama

Britský deník The Guardian informuje o tom, že po celá desetiletí obouvali čínští vojáci zelené maskáčové plátěnky, se kterými absolvovali nasazení ve vietnamských džunglích i himálajských pohořích. Čínská státní média však již v roce 2010 psala o tom, že plátěnky ztrácejí „lesk“ a mezi příslušníky armády se netěší příliš velké oblibě, neboť mají špatné odvětrávání a vojákům z nich zapáchají nohy.

Armádní velení nakonec vyslyšelo nářky svých podřízených a vydalo rozhodnutí o obměně obuvi. Čínští vojenští experti se zavřeli do laboratoří a pracovali na obuvi, ve které by se vojáci cítili pohodlněji. Po dvou letech bádání jsou na světě pachu a plísni odolné černé tenisky s antibakteriální úpravou.

Příslušníci polovojenského útvaru mající na starost vnitřní bezpečnost, kteří měli jako první možnost vyzkoušet si nové obutí, jsou nadšeni. „Od té doby, co máme nové tenisky, kasárny nezapáchají a zlepšila se nám plíseň na nohou,“ pochvaluje si na oficiálních internetových stránkách útvaru jeden z jejích příslušníků. „Jsou rovněž módní a můžu je používat k rozličným druhům oblečení,“ dodává.

Veřejnost bude moci spatřit nové obutí čínských vojáků na zářijové vojenské přehlídce k sedmdesátému výročí konce druhé světové války v Tichomoří, které se možná zúčastní i český prezident Miloš Zeman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Mláďata u vzácných ibisů skalních

19:24 Zoo Ostrava: Mláďata u vzácných ibisů skalních

Hnízdní kolonie ibisů skalních v Zoo Ostrava se rozrostla o nové členy. Dva ze čtyř párů tohoto vzác…