Čunek povede kandidátku lidovců ve Zlínském kraji v krajských volbách

21.11.2011 20:24

Kandidátku lidovců pro krajské volby v příštím roce povede senátor a bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek. Dnes o tom rozhodli účastníci krajské nominační konference strany ve Zlíně. Kromě kandidatury na hejtmana bude Čunek na Vsetínsku obhajovat i post senátora. V sobotu schválili kandidátku do krajských voleb jako první sociální demokraté. Povede je hejtman Stanislav Mišák. Ostatní politické strany kandidátku teprve chystají.

Čunek povede kandidátku lidovců ve Zlínském kraji v krajských volbách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek

Kromě Mišáka o dalších Čunkových protikandidátech na hejtmana není zatím jasno. Dá se ale očekávat, že ODS povede do voleb opět nynější statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš, který podle regionálního manažera strany Jaroslava Burkarta již dříve posbíral okresní nominace ve Vsetíně, Uherském Hradišti a Kroměříži.

Ve Zlínském kraji vládne ODS s ČSSD. Ostatní protestují

Ve Zlínském kraji léta vládne velká koalice ČSSD a ODS. V nynějším i minulém volebním období dvě velké strany doplňovali právě lidovci. V roce 2004 se stal hejtmanem Lukáš z ODS, která volby vyhrála s 16 mandáty. Minule se role obrátily a v čele kraje stanul Mišák z ČSSD, která získala 18 křesel. Lukáš se stal jeho statutárním náměstkem. ODS má 11 křesel, KDU-ČSL šest a opoziční STAN a KSČM zastupuje po pěti lidech. V krajské radě zasedá pět sociálních demokratů a po dvou zástupcích ODS a KDU-ČSL.

Vše k Jiřímu Čunkovi ZDE

Zástupci šesti politických stran podepsali v září výzvu proti vzniku velké koalice na zlínském krajském úřadě po příštích volbách. Výzvu podporují Starostové a nezávislí, TOP 09, M.O.R. - hnutí za Morální Očistu Radnice, Strana práv občanů - zemanovci, Zlínské hnutí nezávislých a Strana zelených. Nejde ale o koaliční dohodu, do voleb zatím jdou spolu jen TOP 09 a STAN. Výzva je otevřená i dalším stranám.

Související:
Čunek (KDU-ČSL): Odložit účinnost služebního zákona? Maximálně o rok

Čunek: Havlovi a knížeti se to radí. S Cigány nikdy nebydleli a v noci se vyspí

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott o srpnové okupaci. Bohdalová, Laufer, Štaidl. Strach, slzy. Vše vyšlo najevo až po jeho smrti…

5:00 Karel Gott o srpnové okupaci. Bohdalová, Laufer, Štaidl. Strach, slzy. Vše vyšlo najevo až po jeho smrti…

Interpret téměř 2.500 písní, dvaačtyřicetinásobný Zlatý slavík a držitel stovek ocenění nebyl jen ti…