Ekologové chtějí vyřezávanými včelími kláty parodovat rostoucí vliv komunistů

24.3.2013 10:35 odp.

Co má společného Lenin a včelařství? Na tuhle otázku dokáží brilantně odpovědět ekologové z Valašského Meziříčí. Rozhodli se totiž zabít hned několik much jednou ranou. Ztvárněním měsíce československo-sovětského přátelství jako vyřezávaného včelího klátu chtějí upozornit na to, že aktuální volební průzkumy a možná i osobnost prezidenta spíš nahrávají návratu dob minulých.

Ekologové chtějí vyřezávanými včelími kláty parodovat rostoucí vliv komunistů
Foto: Archiv Milana Orálka
Popisek: Včelí kláty

„Pořád se ozývají hlasy o sponzorování Zemanovy kampaně. Prý tam hrály svou roli sovětské naftové společnosti. Navíc má tahle akce souvislost s rostoucí volební popularitou KSČM a ČSSD. Tak chceme připomenout, že se nám za chvíli může stát, že budeme opět slavit měsíc československo-sovětského přátelství,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz známý ekolog Milan Orálek s tím, že hlavní klát jako kůl v plotě nezůstane. Celkem jich totiž ekologové v osadě Pulčín postaví třináct.

Možná bude třináctý měsíc holohlavý jako Lenin

Dvanáct měsíčků a třináctý bude právě měsíc československo-sovětského přátelství. A jak bude vypadat? To už bude záležet na veřejnosti. Ekologové totiž nechají kláty připravit skutečným řezbářům a pak se na nich může vydovádět široká veřejnost. Lidé si na nich vyzkouší své řezbářské schopnosti. Pak se budou impregnovat a malovat, aby byly pěkně barevné. „Možná bude třináctý měsíc holohlavý a tak připomene Lenina a ten nejhrozivější Stalina. Jisté je, že jako měsíc československo-sovětského přátelství, který takto i označíme, vybereme klát, který bude vypadat nejhůř,“ doplnil Orálek. S prací na dřevořezbách začnou asi 6. a 7. dubna.  

Ekologové ovšem omalováváním včelích klátů sledují i jinou věc, která už recesí zrovna není. „Věkový průměr českého včelaře je 72 let, takže touto akcí budeme popularizovat včelařství,“ dodal Orálek. Jenže včelař, který by si domů chtěl odnést právě obávaný třináctý měsíc, neuspěje. Tento klát totiž bude pouze okrasný a včely se v něm nebudou dát chovat. Včelařům ekologové raději nabídnou jiné, praktické a bez tváře komunistických soudruhů. „Ať si na nás komunisti přijdou. I negativní ohlasy musí být. Vždyť máme svobodu,“ vzkázal Orálek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Daniela Černá

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

22:45 Státní zemědělská a potravinářská inspekce: Projekt ČR a Saska „Společně za lepší potraviny“ byl zakončen

Dne 16. června 2022 se v Drážďanech uskutečnilo zakončení projektu přeshraniční spolupráce Státní ze…