Financial Times píše o Sazce. Investoři, bděte

01.07.2011 14:15

Nehoda insolventního správce Sazky Josefa Cupky přitáhla pozornost prestižního deníku Financial Times. Aktuální dění okolo loterijního gigantu podle listu ukáže nejen to, zda je bezpečné investovat v Česku, ale i to, zda jsme se definitivně vyrovnali s komunistickou minulostí.

Financial Times píše o Sazce. Investoři, bděte

Dění okolo loterijní společnosti Sazka přitahuje pozornost světově proslulého deníku Financial Times. Ve sloupku, jenž je loterijnímu gigantu věnován, se autor textu zamýšlí nad nedávnými událostmi, které provázeli vyhlášení bankrotu, konkrétně spekulují o pozadí nehody, která postihla insolventního správce Sazky Josefa Cupku. Informaci přinesl server Hospodářských novin (HN).

Rusky mluvící řidič za volantem

Insolvenčního správce Cupku v Praze na Karlově náměstí přejelo auto, když chtěl přejít vozovku, ale je třeba dodat, že vyvázl bez zranění. Rusky mluvící řidič, který seděl za volantem, následně nedokázal vysvětlit, proč do Cupky najel.

Sledujeme téma Kauza Sazka

List FT se následně věnuje zevrubnému popisu historie Sazky i působení Aleše Hušáka v čele firmy. Nejdůležitější podle autora textu je, jak nakonec dopadne spor o vyhlášení konkurzu nad Sazkou. Hušák se totiž proti rozhodnutí soudu odvolal a nyní se čeká na rozhodnutí odvolací instance.

Důkazy nejsou, ale...

Toto rozhodnutí bude podle listu důležité pro zahraniční investory. Pokud soud rozhodne, ve prospěch insolventního správce, investoři se prý nebudou muset bát v naší zemi investovat. Pokud ale rozhodne ve prospěch Hušáka, bude to špatná správa. Dokonce by se podle listu ukázalo, že se náš stát ještě nedokázal plně odpoutat od komunistické minulosti.

Související: Hušáka vyhodili ze Sazky. Zlatý padák nepřibalili

"V případě, že rozhodne opačně, Sazka se dostane znovu do rukou starého vedení a držitele dluhopisů nechá na holičkách. Vzkaz okolnímu světu pak bude ten, že změny - alespoň v některých oblastech - byly pouze kosmetické," píše FT.

Dále čtěte: Hušák je pracant. Zaměstnanci jeho odchod oplakali

Na závěr prestižní deník připouští, že o propojení mezi osudem Sazky a nehodou Josefa Cupky neexistují žádné důkazy, ale skutečnost, že k něhodě došlo, ukazuje na napětí v Praze.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek otevřel Pandořinu skříňku hnutí STAN. Získali jsme výslechy „kumpána pana Krejčíře“. A nastalo ticho

4:46 Kalousek otevřel Pandořinu skříňku hnutí STAN. Získali jsme výslechy „kumpána pana Krejčíře“. A nastalo ticho

EXKLUZIVNĚ (I. část) V dubnu letošního roku reagoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek na Twi…