Gazdíkovci hledají nové téma. Možná budou chtít zrušit Senát

22.11.2012 7:38

Hnutí Starostové a nezávislí zvažuje, zda bude nadále spolupracovat s TOP 09. Definitivní rozhodnutí má padnout až v červnu příštího roku. Starostové si totiž musí najít nové téma po tom, co prosadili změnu v Rozpočtovém určení daní. Novým tématem může být i zrušení Senátu, s čímž by TOP 09 nemusela souhlasit. Na straně Starostů vůle ke spolupráci ochladla po nepříliš zářných krajských volbách.

Gazdíkovci hledají nové téma. Možná budou chtít zrušit Senát
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík
reklama

Čtvrteční Právo přináší informace o tom, že se poněkud zadrhává spolupráce TOP 09 s hnutím Starostové a nezávislí. Smlouva o jejich společném postupu vyprší ke konci roku a prodlužovat se zatím nebude. Na spolupráci ve sněmovně se ale prozatím nic nemění. Starostové se ale musí rozhodnout, co bude dál.

Lepší řešení nejspíš nenajdou...

„My si nejdříve musíme říci, co chceme prosazovat, a potom s tím přijdeme za TOP 09, jestli s tím souhlasí. Třeba budeme chtít zrušit Senát a TOP 09 s tím nebude souhlasit, potom se možná naše cesty rozejdou,“ řekl Gazdík.

Kandidát na prezidenta, ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg je ale přesvědčen, že další spolupráce je prospěšná pro obě strany a TOP 09 je připravena v ní pokračovat. Dodává také, že lepší variantu Starostové podle jeho názoru nejspíš nenajdou. Poněkud skepticky se kníže tváří i na možný požadavek zrušení Senátu.

„Bylo by dobré, aby se nejdřív poradili se svými senátory. Já Senát přes všechny vady považuji za užitečný, protože opraví dost chyb, které se ve sněmovně stanou,“ poznamenal šéf TOP 09. Starostové mají v Senátu čtyři své zástupce.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

4:46 Německou europoslankyni „vyfakovali“ z konference. Užuž byla na cestě, když ji zpražil slovenský premiér a Hohlmeierová musela zůstat doma

EXKLUZIVNĚ Monika Hohlmeierová je německá politička CSU. Od 6. října 1998 do 15. dubna 2005 byla bav…