Hana Demeterová: ČR se chystá vydávat lidi k fyzické likvidaci na objednávku

24.04.2013 12:15

Otevřený dopis ministru Karlu Schwarzenbergovi.

Hana Demeterová: ČR se chystá vydávat lidi k fyzické likvidaci na objednávku
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Cela ve věznici. Ilustrační fotografie

 

Vážený pane ministře,
 
ministr Blažek rozhodl  v posledních dnech o vydání Alexeye Torubarova do Ruska.
Již dříve rozhodlo Rakousko o nepřípustnosti vydání p. Torubarova s odůvodněním, že spravedlivý soud v jeho případě je v Rusku nepravděpodobný. P. Torubarova má ženu a 14letého syna, kteří mají v ČR trvalý pobyt. Jeho vydání je tedy již z tohoto hlediska nepřípustné ( viz. nález ÚS IV.ÚS 353/12 v obdobné věci). Případ p. Torubarova je popsán zde.
 
Stejně tak rozhodl nyní ministr Blažek o vydání Georgi Khmelidzeho do Gruzie, přestože Ústavní soud ČR v lednu t.r. zrušil rozhodnutí o vydání podepsané ministrem Pospíšilem z důvodu porušení článků Úmluv o lidských právech i o mučení. V tomto rozhodnutí o povolení vydání se ministrem Blažkem uvádí nepravdivá interpretace části rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR
 
Obracím se k Vám s urgentní prosbou o pomoc, jelikož pokud dojde k realizaci vydání těchto z politických důvodů stíhaných lidí (a může se to stát v jakékoliv chvíli), jejich životy budou v přímém ohrožení. K rozhodnutí o jejich vydání vedla cesta nezákonných postupů a zmanipulovaných informací několika úředníků, jejichž jména se opakují i v jiných extradičních případech. Mimo jiné jde o velvyslance v Gruzii Jestřába a vicekonzula ZÚ v Moskvě Mráčka. Činnost této organizované skupiny se jeví jako zločinné spiknutí. Mimo jiné zcela ignorovali závažná doporučení MZV ČR ohledně narušování lidských práv v Rusku a Gruzii.
 
Vážený pane ministře, situace dospěla k momentu, kdy se naše země chystá vydávat lidi k fyzické likvidaci na objednávku represivních bezpečnostních složek. Pokud se tomu nepodaří zabránit teď, situace se stane neúnosnou.
 
S pozdravem
Hana Demeterová
o.s. Pomoz jednomu člověku

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Čas říct EU: Konec doby, kdy jste žili jak králové díky nám.“ Rajchl rozbouřil sál. Nejen tím

19:11 „Čas říct EU: Konec doby, kdy jste žili jak králové díky nám.“ Rajchl rozbouřil sál. Nejen tím

REPORTÁŽ Že zlo pochází z Bruselu? „Prachsprostá výmluva. Zlo pochází od nich. Kdyby byli dostatečně…