Hana Demeterová: ČR se chystá vydávat lidi k fyzické likvidaci na objednávku

24.04.2013 12:15

Otevřený dopis ministru Karlu Schwarzenbergovi.

Hana Demeterová: ČR se chystá vydávat lidi k fyzické likvidaci na objednávku
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Cela ve věznici. Ilustrační fotografie

 

Vážený pane ministře,
 
ministr Blažek rozhodl  v posledních dnech o vydání Alexeye Torubarova do Ruska.
Již dříve rozhodlo Rakousko o nepřípustnosti vydání p. Torubarova s odůvodněním, že spravedlivý soud v jeho případě je v Rusku nepravděpodobný. P. Torubarova má ženu a 14letého syna, kteří mají v ČR trvalý pobyt. Jeho vydání je tedy již z tohoto hlediska nepřípustné ( viz. nález ÚS IV.ÚS 353/12 v obdobné věci). Případ p. Torubarova je popsán zde.
 
Stejně tak rozhodl nyní ministr Blažek o vydání Georgi Khmelidzeho do Gruzie, přestože Ústavní soud ČR v lednu t.r. zrušil rozhodnutí o vydání podepsané ministrem Pospíšilem z důvodu porušení článků Úmluv o lidských právech i o mučení. V tomto rozhodnutí o povolení vydání se ministrem Blažkem uvádí nepravdivá interpretace části rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR
 
Obracím se k Vám s urgentní prosbou o pomoc, jelikož pokud dojde k realizaci vydání těchto z politických důvodů stíhaných lidí (a může se to stát v jakékoliv chvíli), jejich životy budou v přímém ohrožení. K rozhodnutí o jejich vydání vedla cesta nezákonných postupů a zmanipulovaných informací několika úředníků, jejichž jména se opakují i v jiných extradičních případech. Mimo jiné jde o velvyslance v Gruzii Jestřába a vicekonzula ZÚ v Moskvě Mráčka. Činnost této organizované skupiny se jeví jako zločinné spiknutí. Mimo jiné zcela ignorovali závažná doporučení MZV ČR ohledně narušování lidských práv v Rusku a Gruzii.
 
Vážený pane ministře, situace dospěla k momentu, kdy se naše země chystá vydávat lidi k fyzické likvidaci na objednávku represivních bezpečnostních složek. Pokud se tomu nepodaří zabránit teď, situace se stane neúnosnou.
 
S pozdravem
Hana Demeterová
o.s. Pomoz jednomu člověku

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ze Zemana vězeň. Vezmou všechno. Vymetou Hrad.“ Budou se prý dít věci

6:01 „Ze Zemana vězeň. Vezmou všechno. Vymetou Hrad.“ Budou se prý dít věci

„Udělají z prezidenta vězně, odříznou ho od nejbližších.“ I toto se ParlamentníListy.cz dověděly při…