Herci Vydra a Novotný: Češi, kteří nevolí, trpí asi Alzheimerem. Líný národ

21.10.2012 7:10

JINÝMA OČIMA Ani fakt, že Česko ovládli rudí a oranžoví politici, zatím nepřiměl moderátora a baviče Petra Novotného k tomu, aby začal uvažovat o emigraci. Tak prý začne činit teprve poté, co se bude v zemi znárodňovat. To herec Václav Vydra soudí, že Češi museli trpí kolektivní ztrátou paměti. Jinak si prý výsledky voleb nelze vysvětlit.

Herci Vydra a Novotný: Češi, kteří nevolí, trpí asi Alzheimerem. Líný národ
Foto: Martin Kovář
Popisek: Herec a chovatel koní Václav Vydra
reklama

Výsledky voleb, které Česko zbarvily do rudooranžova, asi mnoho občanů nepřekvapily. Po mnoha skandálech, se kterými se potýkala či potýká pravicová vláda premiéra Petra Nečase (ODS), se ani jiné než levicové vítězství nedalo očekávat.

Přesto třiadvacet let po revoluci může mnohé úspěch oranžových a rudých znepokojit. Moderátor Petr Novotný k nim však nepatří.

Novotný: Líný český národ

"Výsledky voleb mě nepřekvapily, to se přece dalo čekat. Náš trochu líný národ má takové reprezentanty, jaké si vybral, s tím nic nenadělám," uvedl pro ParlamentníListy.cz známý herec a bavič.

Ten, ač s výsledky hlasování příliš nesouhlasí, ale na českou kotlinu nerezignuje. "Zrovna jsem v Las Vegas, ale o emigraci neuvažuju. Tak zlé to u nás ještě není, znárodňování ještě není na pořadu dne," dodal pro redakci. 

Vydra: Češi mají Alzheimera

Novotného herecký kolega Václav Vydra výsledky voleb tak optimisticky nevnímá. "Vypadá to, jako kdyby ti Češi, kteří šli volit, začali trpět kolektivní ztrátou paměti. A jakoby ten zbytek národa, který k urnám nešel, trpěl Alzheimerem," řekl ParlamentnímListům.cz Vydra s tím, že ho "neuvěřitelně zaráží, že drtivá většina Čechů volit nešla."

Politici za to nemůžou. To Češi?

Skutečnost, že ti, co svůj hlas do uren vhodili, většinou volili oranžové nebo rudé, lze podle něho vysvětlit jediným způsobem. "Jde o protest proti situaci, která v politice nastala. Já sám si ale nemyslím, že celá politika je ztracená. Pokud nemáme jiné reprezentanty, než jsou, asi nejsou," dodal posmutněle pro redakci s tím, že to, jak vypadá česká politická scéna, vypovídá i o naší společnosti samotné.

Mladí nevědí, co dělají

Fakt, že i mladí lidé, třeba na jižní Moravě proslulé silným katolickým zaměřením, vstupují houfně do KSČM, vnímá pouze jako jistou formu protestu. "Ti mladí netuší, co činí. Chtějí jen protest, a v tom se jim nabízí dvě možnosti, buď krajní levice, nebo krajní pravice," myslí si Vydra.

Krajské volby a první kolo těch senátních ukázaly, že v Česku panuje výrazně levicová nálada. Ve všech krajích, až na ten Plzeňský, kde zvítězila ODS, a Liberecký s vítěznými starosty, totiž ovládli buď sociální demokraté, nebo komunisté.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jana Šulcová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní galerie bude mít nový depozitární komplex

14:02 Národní galerie bude mít nový depozitární komplex

Národní galerie Praha zná architekta pro nový depozitární areál, který postupně vyroste na pozemcích…