Herec Frej tvrdě o Töpferovi: Lenoch a platfusák, zkazila ho politika

24.02.2012 18:47

Jmenování senátora Tomáše Töpfera ředitelem Divadla na Vinohradech a jeho rozhodnutí zrušit dávno připravenou hru Amadeus rozpálilo doběla jednu z hvězd hereckého souboru Ladislava Freje. Podle něj si nový šéf počíná jako funkcionář z časů normalizace, kdy se k lizu dostávaly nomenklaturní kádry.

Herec Frej tvrdě o Töpferovi: Lenoch a platfusák, zkazila ho politika
Foto: Jan Janula
Popisek: Tomáš Töpfer

Senátor Tomáš Töpfer se funkce ředitele Divadla na Vinohradech sice ujme až 1. září, ale do jeho chodu už zasahuje. Den po svém jmenování zrušil dlouho připravovanou hru Amadeus, kde měl hrát císaře Ladislav Frej. „Töpfera jsem nikdy nemusel, ale že tu hru zakázal, považuji za nehorázný čin. S tím člověkem nechci nic mít, je to idiot, to raději půjdu o dům dál. Ať jde Töpfer do pr...e,“ říká Frej pro deník Blesk.

Podle jedné z největších hvězd divadla jde o neoprávněný zásah, protože o repertoáru má až do září rozhodovat dosavadní umělecký šéf Martin Stropnický a ředitel Jindřich Gregorini. „Töpfer se chová jako ředitel zeměkoule. A vůbec nerozumím tomu, kde to sebevědomí bere. Vždyť je to platfusák a na jevišti obrovský lenoch!“ nebere si Frej vůbec žádné servítky.

Vyvolává nedůvěru hraničící s odporem

Jako důchodce má s divadlem smlouvu do konce roku, odejít může ale kdykoli a prý to také udělá. „Opravdu nesouhlasím s tím, jak Töpfer začíná už teď zasahovat do chodu divadla, a nevážím si ho jako člověka vůbec. Je to línej herec, který se do senátora, ředitele divadla, režiséra, pedagoga AMU sebevzhlíživě stylizuje. Jeho mnohoobročnictví ve mně vzbuzuje nedůvěru hraničící s odporem,“ prohlašuje Frej.

Naštvalo ho také Töpferovo prohlášení o katastrofálním úbytku návštěvníků Vinohradského divadla. „Ověřil jsem si, že celková návštěvnost divadla je 80 procent. Hraju v pěti komediích, mají návštěvnost 100 procent. Tomu říká Töpfer katastrofální úbytek?“ podivuje se Frej v reakci pro bulvární deník.

Je infikován politickou kariérou

Podle něj budoucí šéf Divadla na Vinohradech nedomyslel právní důsledek zrušení hry Amadeus v režii Vladimíra Morávka, který má s divadlem smlouvu. „Töpfer se, patrně infikován politickou kariérou, chová jako funkcionář z časů normalizace, kdy se dostávaly k lizu nomenklaturní kádry. Mám to ještě příliš v paměti, abych se s tím mohl smířit,“ dodává Frej.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

4:44 Jatka. Na klíčové policisty se prý brousí nože. „S Pekarovou si každý vytře ***,“ odsekl zdroj. Vkročili jsme tam, kam jsme vůbec nechtěli

Řekněme, že jde o dobře informovaného čtenáře. Takových není mnoho. Tento se podepsal jako A. Do red…