Hušák se odvolal proti konkurzu Sazky. Věří, že uspěje

09.06.2011 14:49

Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák podal z titulu předsedy představenstva loterijní společnosti odvolání proti rozhodnutí Městského soudu v Praze o zamítnutí reorganizace Sazky a prohlášení konkurzu na ni. Argumentuje zmatečností přezkumného jednání, nepřezkoumáním pohledávky Bestsportu a chybným způsobem hlasování věřitelů.

Hušák se odvolal proti konkurzu Sazky. Věří, že uspěje
reklama

Vzdát se nehodlá bývalý generální ředitel Sazky Aleš Husák v bitvě o loterijní společnost. Důkazem je jeho odvolání proti rozhodnutí o vyhlášení konkurzu nad Sazkou. „Odvolání bylo podáno kvůli zmatečnosti přezkumného jednání, nerespektování účinku popření pohledávek dlužníkem, nepřezkoumání pohledávky Bestsport a chybnému způsobu hlasování věřitelů," zdůvodnil Hušákův mluvčí Jan Tuna.

„Navrhujeme, aby Vrchní soud rozhodl o zrušení zamítnutí reorganizace Sazky a prohlášení konkurzu na ni a vše vrátil zpět k projednání Městskému soudu v Praze. Jsem přesvědčen o úspěchu odvolání a zároveň si dovoluji upozornit, že do doby, než Vrchní soud rozhodne, nesmí insolvenční správce činit žádné kroky, které by vedly k poškození Sazky," prohlásil Hušák.

Bývalý šéf Sazky si prý bral jen své věci

Hušák tento krok učinil z pozice předsedy představenstva loterijní společnosti, z funkce generálního ředitele Sazky ho už insolvenční správce Josef Cupka odvolal. Nechal přezkoumat Hušákovu manažerskou smlouvu a zároveň omezil jeho pohyb po budově firmy.

Bývalý šéf Sazky se ohradil proti tvrzením tiskové mluvčí insolvenčního správce Lenky Tiché, že se pokusil ze sídla společnsoti odvézt stovku obrazů. „Je to nehorázná lež. Na stěnách Sazky visely pouze dva mé osobní obrazy a další dva byly uloženy v mé kanceláři. Že jde o mé osobní vlastnictví, je naprosto prokazatelné," uvedl Hušák.

K věci:

Hušák skončil v Sazce. Do některých míst má zakázáný vstup 

Sazka jde do konkurzu, rozhodli její věřitelé 

Sazku asi zachrání Kellner. Půjčí jí až půl miliardy

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

9:01 Muzeum skla a bižuterie: Dárek ke dni dětí

V pondělí 1. června od 10 do 18 hodin se v rámci Mezinárodního dne dětí mimořádně otevřou dveře Muze…